جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا- اداره کل هواشناسی گیلان آسمانی غالبا آفتابی و روند افزایش نسبی دما را تا اواخر هفته برای استان پیش بینی کرد.

بر اساس این پیش بینی  آسمان استان تا چهارشنبه گاهی با  افزایش ابر و بارندگی خفیف در برخی نقاط ، احتمال مه و وزش باد جنوبی مواجه است؛ ضمن اینکه از روز چهارشنبه شرایط برای وزش باد گرم گاهی شدید مهیاست.

 بر اساس جدول پیش بینی هواشناسی گیلان؛ دمای استان از  امروز تا چهارشنبه در برخی نقاط تا ۱۰ درجه سانتیگراد افزایش می یابد که بر این اساس منجیل از ۱۸ درجه به ۲۸ درجه سانتیگراد افزایش می یابد.

جدول پیش بینی هواشناسی گیلان همچنین حاکیست؛ بیشترین دمای استان در برخی شهرها به ۱۹ درجه سانتیگراد خواهد رسید و دمای رشت که  بین ۶ تا  ۱۸ درجه سانتیگراد در نوسان خواهد بود روز چهارشنبه تغییرات دمایی بین ۱۴ تا ۲۵ درجه سانتیگراد را تجربه خواهد کرد.

اقلیم سرزمین گیلان به آب و هوای معتدل خزری معروف است . کوهستان تالش با جهت شمالی ، جنوبی و کوهستان البرز با امتداد غربی - شرقی ، مانند سدی از عبور بخار آب دریای خزر و بادهای مرطوب شمال غربی به داخل ایران جلوگیری می کند و به علّت ارتفاع زیاد موجب بارندگی های فراوان در استان گیلان می شود.

گیلان با میانگین یکهزار و ۲۰۰ میلی متر بارندگی سالیانه، از پرباران ترین استان های کشور است. نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان