جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- سخنگوی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه تالش و لاهیجان که پیش از این در وضعیت آبی قرار داشتند دوباره به وضعیت زرد بازگشتند، گفت: باید از هر گونه عادی انگاری کرونایی پرهیز کرد.

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: آمارهای کرونایی گیلان در تعداد مبتلایان و بسترهای طی روزهای گذشته ثبات تقریبی داشته است.

وی با بیان اینکه این شرایط شکننده بوده و با هر گونه عادی انگاری می تواند این وضعیت را تغییر دهد، افزود: بر اساس آخرین آمارهای وزارت بهداشت ۱۳ شهرستان گیلان در وضعیت آبی قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تغییر وضعیت رنگ بندی در دو شهرستان تالش و لاهیجان، گفت: این شهرستان ها که پیش از این در وضعیت آبی کرونایی بودن دوباره به وضعیت زرد بازگشتند.

وی با بیان اینکه این نشان دهنده این بوده که عدم رعایت دستور العمل های بهداشتی می تواند دوباره گیلان را به شرایط سخت گذشته بازگرداند، تصریح کرد: شهرستان های رودبار و آستارا نیز همچنان زرد هستند.

مهرابیان به تغییر رنگ رضوانشهر نیز اشاره و با بیان اینکه این شهرستان از وضعیت زرد به وضعیت آبی رسیده است، گفت: رودسر، املش، سیاهکل، لنگرود، آستانه اشرفیه، خمام، رشت، شفت، بندرانزلی، صومعه سرا، فومن، و ماسال در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

وی رعایت دستورالعمل های بهداشتی و واکسیناسیون را در شکست کرونا مؤثر دانست و از مردم خواست تا شکست کامل کرونا همچنان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان