جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان به مناسبت یکصدمین سال شهادت میرزاکوچک خان جنگلی با برگزاری هنرواره ملی صد سال در اوج افتخار از دانش آموزان کشور برای شرکت در این رویداد ...

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان روز شنبه درباره هنرواره صد سال در اوج افتخار به خبرنگار ایرنا گفت: هنرواره ملی صد سال در اوج افتخار به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت میرزاکوچک خان جنگلی و به منظور آشنایی بیشتر دانش آموزان با ابعاد شخصیتی و اهداف نهضت جنگل تدارک دیده شده است.

محمد لطیفی اظهار داشت: هنرواره ملی صد سال در اوج افتخار در بخش های سرودن شعر، نگارش متن ادبی، طراحی پوستر، تهیه کلیپ، تیزر و نماهنگ، خطاطی و نقاشی، پادکست صوتی، روایتگری، فیلم کوتاه، مستند، موشن گرافی، اینفوگرافی، نشریه مکتوب و الکترونیکی و اپلیکیشن در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه دانش آموزان علاقمند می توانند با هشتگ #صد سال_در اوج افتخار و تگ کردن صفحه همسنگران در اینستاگرام به نشانی  hamsangarangilan۵۸  @ به این هنرواره بپیوندند، افزود: علاقمندان برای شرکت در این هنرواره می توانند آثارشان را از طریق پیام رسان های بله و شاد به نشانی  ali_hamsangaran @ارسال کنند.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان خاطر نشان کرد: علاقمندان برای شرکت در هنرواره ملی صد سال در اوج افتخار تا ۳۰ شهریور سال آینده ۱۴۰۱ برای ارایه آثار فرصت دارند.

وی با اشاره به توصیف رهبر انقلاب از قیام سردار جنگل با عنوان میرزاکوچک بنیانگذار الگوی مینیاتوری از  جمهوری اسلامی  افزود: از این رو آشنایی نسل جوان و آینده سازان انقلاب اسلامی با این اسوه ها ضروری است.

میرزا یونس مشهور به میرزاکوچک خان جنگلی ، با راه اندازی جنبش جنگل و رهبری آن، یکی از مردمی ترین نهضت های محلی ایران را با هدف کسب استقلال ، آزادی  و سربلندی ایران ایجاد کرد.

میرزا کوچک جنگلی پس از چندین سال مبارزه و جنگ و گریز علیه نظام مستبد داخلی و ایادی بیگانه اش ، با تعداد اندکی از یاران خود برای جمع آوری قوا به طرف خلخال حرکت کرد که در کوه های تالش در برف و بوران گرفتار و شهید شد.

با شهادت میرزا کوچک خان در یازدهم آذرماه سال ۱۳۰۰ هجری خورشیدی (سوم ربیع الثانی ۱۳۴۰ ق) نهضت جنگل به نقطه پایان خود رسید

گیلان با ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت بیش از ۳۷۰ هزار نفر دانش آموز دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان