جستجوگر خبری شهرستان شفت

سازمان هواشناسی کشور با هشدار نسبت به احتمال آب گرفتگی و کولاک برف در ۶ استان از افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی طی 24 ساعت آینده در خراسان رضوی بارش پراکنده و در برخی مناطق هرمزگان و ارتفاعات جنوب کرمان رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی شده و در سایر مناطق کشور جو پایدار و آرامی استقرار خواهد داشت . طی این مدت غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش می یابد.

فردا یکشنبه در استان های کردستان، کرمانشاه و جنوب آذربایجان غربی ابرناکی و احتمال بارش پیش بینی می شود. روز دوشنبه در استان های کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، شمال استان های ایلام و چهارمحال و بختیاری، دامنه های جنوبی البرز  در استا ن های زنجان، قزوین، البرز و تهران، برخی مناطق استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان و شرق مازندران گاهی بارش باران موقتی و وزش باد پیش بینی شده است. در ارتفاعات این مناطق بارش ها به شکل برف خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در نوار شرقی کشور وزش باد پیش بینی شده و در  سایر مناطق جو آرام و پایدار است.

روز پنجشنبه به تدریج سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور شده و باعث بارش در این مناطق می شود. همچنین امروز خلیج فارس مواج است.

*توصیف سامانه: تداوم فعالیت سامانه بارشی

نوع مخاطره: بارش باران، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط رعدوبرق، در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف و مه آلودگی همراه با کاهش دید و کاهش دما به ویژه در نواحی شرق و شمال شرق کشور.

منطقه اثر:

شنبه 1400/09/13 : خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان.

اثر مخاطره: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، احتمال برخورد صاعقه، کاهش دید و لغزندگی جاده ها، احتمال کولاک برف در گردنه های کوهستانی و احتمال تاخیر در پروازها.

توصیه: پرهیز از هرگونه رفت وآمد غیر ضروری، به ویژه در مسیرهای بین شهری، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها.

انتهای پیام/

 


نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان