جستجوگر خبری شهرستان شفت

نخستین نشست هم اندیشی نمایندگان مردم گیلان در ادوار و فعلی مجلس شورای اسلامی با نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان برگزار و درباره مباحث مختلف در راستای توسعه گیلان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی در نخستین نشست هم اندیشی نمایندگان مردم گیلان در ادوار و فعلی مجلس شورای اسلامی که در محل دبیرخانه مجمع نمایندگان گیلان برگزارشد، با اشاره به اهمیت جایگاه مسئولین در حل مشکلات و تحقق مطالبات مردم اظهار کرد: مدیران اگرچه در سرتاسر مدیریت خود با بحران ها مشکلات سختی ها و دشواری های مدیریتی مواجه هستند اما باید همه تلاش خود را برای رفع مشکلات موجود را برطرف کنند و برای هر کدام آن ها چاره اندیشی کنند.

وی با بیان اینکه در نظام مدیریتی دینی باید درصدد است بود که هم رضایت خدا را بدست آورد و مردم را در مطالبات خود اقناع و اینکه خود مدیران نیز دارای ایده باشند، افزود: انسان اگر رضای خدا را منشأ همه حرکات خود بداند، با وجود همه سختی ها دچار آرامش آرامش خواهند بود. 

نماینده ولی فقیه در استان گیلان به بیان اینکه مدیران و مسئولان دارای بار سنگین مسئولیت هدایت و مدیریت جامعه انسانی است، گفت: اگرچه با وجود ابزارهای موجود به همه مطالبات امکان پاسخگویی نیست اما شایسته است نمایندگان ادوار بدور از غوغا سالاری، تخریب و بدور از ویرانگری و شادکردن دشمنان تجارب خود را منتقل کنند. 

وی با اشاره به تجارتی نمایندگان در ادوار مختلف تصریح کرد: نگاه و نظر نمایندگان ادوار بسیار موثراست چرا که انتقال آن به معنای دغدغه مندی آنان نسبت به مردم است، مسئولین باید بدانند که ازخودگذشتگی رسالت بزرگ هدایت و ایثارگری است لذا نمایندگان ادوار می توانند با انتقال تجارب خود به نمایندگان حال حاضر کمک کرده تا گره های مردم برطرف شود. 

بهره مندی از تجارب نمایندگان ادوار
استاندار گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت هم اندیشی در حل مشکلات استان و مطالبات مردمی اظهار کرد: در استانداری کمیته ها و کارگروه هایی وجود دارد که در حوزه های تخصصی فعالیت می کنند لذا دعوت می شود از نمایندگان ادوار که در حوزه تخصصی خود در این کمیته ها حاضر و تجارب خود را بیان کنند. 

وی با بیان اینکه استان گیلان استانی است با ظرفیت های فراوان که مغفول مانده است، گفت: این آمادگی وجود دارد که به میزبانی استانداری هم اندیشی قبل از پایان سال برگزار شود تا از نظرات نمایندگان ادوار بهره مند شویم. 

استاندار گیلان با اشاره به اینکه مردم گیلان مطالباتی دارند که می توان با هم اندیشی در مسیر تحقق آنان گام برداشت، افزود: برگزاری چنین جلساتی بسیار حائز اهمیت است و ابتکار این جلسه و دیدار نمایندگان ادوار با نمایندگان فعلی نتایج مفیدی خواهد داشت. 

پذیرفتن مسؤولیت برای رفع عقب ماندگی ها
محمد مهدی رهبری املش نماینده ادوار رودسر و املش با بیان اینکه عمل صالح، توصیه به حق و صبر با نیت رضای خدا مورد تاکیداست، اظهار کرد: پذیرفتن مسئولیت ها با انگیزه الهی است هدف همگان رفع مشکلات کشور واز استان گیلان است تا عقب ماندگی ها برطرف شود. 

ضرورت تدوین تجارب نمایندگان
مدیرکل اطلاعات استان گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه پیشنهاد می شود تا دبیرخانه ای تحت عنوان هم اندیشی تشکیل شده تا مصوبات این جلسات دسته بندی گردد، گفت: اندوخته های تجارب گذشته بسیار گرانسنگ است که می شود با استناد به آن دستورالعمل هایی را ایجاد کرد. 

وی با بیان اینکه تاکنون تدوین تجارب نمایندگان ادوار وجود نداشته و شایسته است تا ایجاد گردد، گفت: بهتراست در حوزه حمایت از کارآفرینان استان و دانش بنیانی ها راهکار جدید ارائه شود. 

این مقام امنیتی با تاکید بر توجه ویژه به تغییر کاربری هاو تدوین قانون ارث که منجر به تکه تکه شدن زمین ها شده تصریح کرد: طرح های ناقص و پروژه های معطل مانده از موضوعاتی است که انتظار می رود مسئولین و متولیان در دستور کار خود قرار دهند. 

وی با تاکید بر اینکه بهتر است یا گیلان را در یک نگاه کلی دیده شود نه نگاه جزیره ای، گفت: رفع مشکلات زیستی راه اندازی ریلی آستارا آستارا با تبادل نگاه پارلمانی می تواند تاثیرات قابل توجهی برای استان داشته باشد. 

تازنده ایم نماینده ایم
نماینده ادوار آستانه اشرفیه و بندر کیانشهر نیز در این نشست با بیان اینکه گذشت چهار سال از عمر نمایندگی عدد گران سنگی است که تجربه تدوین و نظارت را با خود به همراه دارد، اظهار کرد: شایسته است نمایندگان این تجارب را در اختیار نمایندگان فعلی گذارند، این آمادگی از طرف نمایندگان ادوار وجود دارد. 

حسن شاخصی با بیان اینکه تجربه نمایندگان ادوار در حوزه تجارت و اداره کشور بسیار حائز اهمیت است، گفت: اگرچه دوره نمایندگی ما گذشته است اما ما تا زنده ایم نماینده مردمیم آن ها از ما انتظار دارند و ما نمی توانیم نسبت به مطالبات مردم احساس همراهی نداشته باشیم. 

قطار شهری رشت اولویت اول
نماینده مردم تالش در ادوار مجلس با اشاره به مطالبات مردم و یا بیان اینکه کاستی ها مشهود است، اظهار کرد: اگرچه استان گیلان به لحاظ ظاهر استان برخورداری است و مردم استان های دیگر برای زندگی به استان گیلان هجوم می آورند اما کاستی های زیادی دارد که باید هرچه سریعتر برطرف شود. 

بهمن محمدیاری با تاکید بر لزوم ایجاد قطار شهری رشت و تکمیل زیرساخت ایاب و ذهاب به عنوان اولویت اول استان، گفت: رودخانه های رشت و مشکلات زیست محیطی باید هرچه زودتر برطرف شود. 

وی با بیان اینکه موضوعاتی مثل راه آهن رشت به استارا و همچنین سدهای در دست اقدام باید در دستور کار قرار بگیرد، افزود: تعارضی که در حوزه منابع طبیعی بین مردم و منابع طبیعی وجود دارد هر چه سریعتر باید برطرف شود تا نگرانی هایی از این حیث نباشد. 

این جلسه نماد وحدت رویه در بین نخبگان گیلان است
نماینده مردم آستانه اشرفیه و کیاشهر در ادوار مجلس شورای اسلامی با قدردانی از ابتکار برگزاری چنین نشستی برای اولین بار در کشور اظهار کرد: امام خمینی (ره) جمع شدن ها به اندازه یک چای خوردن را هم دارای اهمیت می دانستند و قطعاً حاصل چنین جمع هایی تبادل تجربه خواهد بود. 

محمد حسین قربانی با بیان اینکه در دولت سیزدهم استان گیلان سهمی نداشته و با انتقاد ازعدم وحدت رویه در گیلان گفت: برگزاری این جلسه برای اولین بار در کشور نشان و نماد وحدت رویه در بین نخبگان گیلان است. 

اجماع تجربه اندوختگان
عسکر اسلامدوست نماینده مردم تالش در ادوار مجلس نیز در این نشست با بیان اینکه نمایندگان تجارب زیادی اندوخته اند و بهترین فرصت برای بهره مندی از این تجارب است، اظهار کرد: چنین جلساتی برای اجماع نخبگان حائز اهمیت است و پیشقدمی برگزار کنندگان این برنامه قابل تحسین است. 

اندیشکده ای برای ثبت تجربه ها
پرویز محمد نژاد نماینده لنگرود نیز با تقدیر از برگزاری این جلسه برای بهره مندی از تجربه های نمایندگان ادوار اظهار کرد: این جمع حاصل تجربه سال ها نمایندگی ست و بهتر است که در یک مجموعه ای به نام اندیشکده ها تجمیع شود. 

وقت طلاست! 
منوچهر جمالی نماینده ادوار مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار می رود تا برگزاری این جلسات خروجی داشته باشد چرا که این جمعیت سه برابر تعداد کمیسیون و حدود ۲۵ درصد کل نمایندگان فعلی است، اظهار کرد: انتظار می رود تا در خصوص کسری بودجه طرح های نیمه کاره بودجه های خالی کشور صحبت شود باید با جدیت به زمان و برگزاری این جلسات نگاه کرد چرا که این توانمندی برای حل مشکلات از این جمع وجود دارد. 

برای حل بحران ها چاره اندیشی کنیم
نماینده اسبق مردم آستانه اشرفیه در ادوار مجلس نیز در این نشست با بیان اینکه باید به بحران های موجود در داخل استان پرداخته شود، اظهار کرد: موضوعاتی از قبیل ویلاسازی ها، مشکلات آب، تقسیم زمین ها و مشکلات کشاورزی موضوعات پیشرویی است که بهتر است کارگروه هایی تشکیل شده تا در حد توان برای حل مشکلات چاره اندیشی شود. 

مهدی صادق با تاکید بر اینکه این جمع نمایندگان ادوار نخبگان استانی و جمع سال ها تجربه نمایندگی است، گفت: می توان با تکیه بر این تجارب مشکلات زیادی را شناسایی و برطرف کرد. 

صنعت مظلوم گیلان 
نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه مشکلات زمانی حل می شود که این مشکلات تبدیل به مسئله شود، اظهار کرد: اگر چه استان گیلان را برخوردار می دانند اما درصد قابل توجهی از مردم تحت پوشش کمیته امداد هستند، لذا این محیط برخوردار نیازمند تلاش برای رفع مشکلاتی از قبیل منابع طبیعی، مسکن، کشاورزی وعدم شغل روستاییان است. 

رسول فرخی با اشاره به اینکه گیلان را استانی کشاورز محور می دانند در نتیجه نگاهی صنعتی به آن ندارند، گفت: با این نگاه نه تنها هم در کشاورزی توفیقی نداشتیم بلکه صنایع گیلان نیز یکی پس از دیگری تعطیل و ورشکست شد. 

بهره مندی از تجارب نمایندگان ادوار
حسن محمدیاری نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه از تجربه نمایندگان باید استفاده شود اظهار کرد: استاندار گیلان هم تجربه تقنینی و هم تجربه ی اجرایی دارد لذا انتظار می رود تا به برگزاری این جلسه بسنده نشده و ادامه پیدا کند تا از تجارب نمایندگان ادوار برای رفع مشکلات مردم گام هایی برداشته شود

اثرمحسوس قوانین در استان 
مهرداد گودرزوند چگینی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه قوانین باید اثراتش در استان گیلان دیده شود، اظهار کرد: کمک به مدیران اجرایی و معرفی نیروهای توانمند در سطح ملی نیز بسیار حائز اهمیت است که باید به آن توجه شود. 

نمایندگان فعلی زبان نمایندگان ادوار باشند
حجت الاسلام سید ابوطالب حجازی نیز در این جلسه با بیان اینکه گیلان در خیلی از موضوعات مقام اول را داشت که دچار مشکل شد، اظهار کرد: باید از نگاه میرزا کوچک جنگلی که مینیاتوری جمهوری اسلامی در گیلان بود درس گرفت و برای حل مشکلات چاره اندیشی کرد. 

نماینده ادوار مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان فعلی باید زبان نمایندگان ادوار باشند، گفت: معتقدم هر کس در مجلس بیشتر فریاد کند میتواند امتیاز بیشتری بگیرد با سکوت هیچ اتفاق مثبتی رقم نمی خورد. 

ضمانتی برای اجرای مصوبات هم اندیشی نمایندگان ادوار
عبدالغفار شجاع نماینده مردم انزلی در ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این جلسه حاصل تجربه نمایندگان ادوار است شایسته است که برای تصمیمات این جلسه تضمین هم صورت بگیرد، اظهار کرده بهتر است قوه قضاییه و سپاه نیز در این جلسات حاضر باشند تا در اجرای مصوبات نیز مانند وجود داشته باشد. 

هیئت رئیسه تشکیل دهید
ولی داداشی نماینده ادوار مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه این جلسات نباید بدون نتایج رها شود اظهار کرد: بهتر است برای این جلسات هیئت رئیسه شکل بگیرد و پیگیری تصمیمات این جلسات در دستور کار باشد. 

دبیرخانه ای برای پیگیری مصوبات جلسه نمایندگان ادوار
محمد علی حیدری نماینده مردم لنگرود در ادوار مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه باید برای این جلسات دبیرخانه تشکیل شود تا نظرات جمع آوری شده چراکه هیچ مشکلی در ایران لاینحل نیست، اظهار کرد: در حالت عادی نمی توان همه دوستان و نمایندگان فعلی را پیدا کرد تا انتقال تجارب صورت بگیرد لذا با برگزاری چنین جلساتی بسیار حائز اهمیت است. 

پتانسیلی برای ارائه طرح ها
سید مجتبی عرفانی نماینده مردم تالش در ادوار مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با تقدیر از برگزاری این جلسه و امکان تبادل تجارب اظهار کرد: پتانسیل ارائه طرح ها و بررسی موضوعاتی برای حل مشکلات و مطالبات مردم وجود دارد که بهتر است از آن به نحو احسن استفاده شود. 

مردم گله مند
نماینده مردم لاهیجان در ادوار مجلس نیز در این نشست با تاکید بر وحدت رویه در حل مشکلات اظهار کرد: این جمع ظرفیت یک استان را دارد که می تواند مشکلات زیادی را برطرف کند. 

یوسف قاسمی با بیان اینکه محرومیت ها همچنان آشکارا مردم گلایه مند هستند، افزود: استاندار گیلان که خود بومی است باید در حوزه اجرا به آن ها بپردازد و مشکلات را با هم اندیشی یکی پس از دیگری بر طرف کند. 

جلسه نتیجه محور! 
نماینده ادوار مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برگزاری این جلسات فقط در حد گفتاردرمانی نباشد و بیانات و راه حل ها ارائه گردد، اظهار کرد: باید پشتیبانی استاندار گیلان را به صورت جدی داشته باشیم و هر دو یا سه ماه یک بار این جلسه برگزار شود تا امکان تبادل نظر فراهم باشد.

حسن خسته بند با بیان اینکه این جلسات زمانی اهمیت می یابد که نتیجه محور باشد چرا که جلسه بی نتیجه بی فایده است، گفت: حمایت از استاندار بسیار مهم است چراکه او نماینده عالی دولت در استان است و کمک به او برای رفع مشکلات استان کمک به مردم است. 

برگزاری جلسه نمایندگان فعلی و ادوار هر دو ماه یک بار
سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه برگزاری هر دو ماه یکبار مصوبه جلسه امروز محسوب می شود، اظهار کرد: دبیرخانه ای در مجمع نمایندگان وجود دارد و اساسنامه هم باید جمع و جور شود و نمایندگان ادوار برای برگزاری جلسه آینده پیشنهادات را به دبیرخانه ارائه داده و دستور جلسه بعدی ارائه گردد. 

بهره مندی از تجارب نمایندگان ادوار
جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر لزوم بهره مندی از تجربه نمایندگان ادوار مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بهره مندی از نظرات و تجارب نمایندگان ادوار راهگشای بسیاری از مشکلات است و بهتر است نمایندگان برای جلسه آینده پیشنهادات خود را به دبیرخانه ارائه کنند. 

به گزارش فارس، استان گیلان ۹۰ نماینده از جانب خود روانه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی کرده که از این تعداد ۲۱ نماینده به رحمت خدا رفته سه نماینده به مقام شهادت رسیده و ۶۹ نماینده نیز در قید حیات است. 

گفتنی است در این جلسه ۴۱ نفر از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی حاضر بودند. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان