جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان با بیان اینکه دست مدیرانی که برای برطرف کردن مشکلات کمر همت بسته اند را به گرمی می فشارم، گفت: انتظار دارم دبیرخانه کارگروه رفع موانع توسعه شفت، تشکیل و کاستی ها احصاء شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شفت، اسدالله عباسی غروب امروز در جلسه بررسی مشکلات این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار کرد: از همه مدیران انتظار دارم با همت و اراده عالی و به صورت جهادی و انقلابی، مطابق با سیاست های دولت مردمی سیزدهم، در جهت محرومیت زدایی از شفت و کمک به رسیدن این شهرستان به توسعه پایدار گام بردارند. 

وی با بیان اینکه دست مدیرانی که برای برطرف کردن مشکلات کمر همت بسته اند را به گرمی می فشارم، گفت: انتظار دارم دبیرخانه کارگروه رفع موانع توسعه شفت، تشکیل و کاستی ها احصاء شود. 

بررسی و اعلام شاخص های توسعه نیافتگی شهرستان و دلایل این مسئله، از دیگر انتظاراتی بود که استاندار گیلان در این جلسه به مدیران مطرح و تأکید کرد ظرف یک ماه آینده، آن ها را به صورت مدون، اعلام کنند. 

عباسی با اشاره به ظرفیت های شفت به ویژه در بخش کشاورزی و نیز گردشگری بیان کرد: لازمست با جذب سرمایه گذاران، نسبت به افزایش رشد در حوزه های مختلف و به منظور ظرفیت سازی و اشتغال زایی اقدام شود. 

استاندار گیلان با اشاره به بازدید از پروژه های عمرانی در حال احداث شفت گفت: ساماندهی و لایروبی رودخانه ها و رفع دغدغه ساکنان مناطقی که در معرض تهدید ناشی از طغیان رودخانه هستند، باید جزو اولویت ها باشد. 

وی بازنگری در طرح های هادی روستایی و زمینه سازی برای ماندگاری ساکنان روستاها و جلوگیری از مهاجرت آنان به مناطق شهری و حاشیه شهرها را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: درخصوص اهالی بومی، نباید سختگیری شود اما چنانچه افرادی خارج از منطقه، قصد ساخت و ساز یا تغییر کاربری اراضی را داشته باشند، باید مطابق با قانون و سختگیرانه، رفتار کرد. 

تسریع در تکمیل ساخت پل های بداب و چوبر به منظور برطرف کردن مشکلات اهالی منطقه هنگام بارش باران از دیگر مواردی بود که استاندار گیلان در جلسه بررسی مشکلات شهرستان شفت بر آن تاکید کرد. 
عباسی همچنین به مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تکلیف کرد نسبت به رفع مشکل برق ساکنان روستای گنجار که امروز از آن بازدید کرد نیز اقدام نماید. 

به گزارش فارس، استاندار گیلان امروز در جریان سفر به شفت، از پروژه چهار بانده کردن مسیر ملاسرا-احمدسرگوراب و پل های در دست ساخت بداب و چوبر بازدید کرد، وی همچنین با حضور در روستای گنجار از توابع بخش احمد سر گوراب، با مادر و خانواده شهید محسن ایل بیگی و نیز روستای خرم آباد چوبر با پدر و مادر شهید مسعود شمس دیدار کرد. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان