جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس مرکز ملی پیش بینی وضع هوا گفت: سامانه جدید بارشی از دیروز وارد کشور شده و در برخی نقاط استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی سبب بارش باران شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، صادق ضیائیان، رئیس مرکز ملی پیش بینی وضع هوا با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور و هشدار سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی از دیروز (چهارشنبه، 10 آذر) از شمالغرب وارد کشور شد و استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی درگیر هستند.

وی افزود: وزش باد شدید از جمله پدیده های غالب این سامانه بود که شدیدترین بادها را در استان اردبیل شاهد بودیم.

ضیائیان بیان کرد: در ادامه بارش باران و برف از دیشب در استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش ها آغاز و به تدریج استان اردبیل و امروز هم دامنه این بارش ها وسیع شده و استان های بسیاری را در نیمه غربی دربرمی گیرد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی وضع هوا گفت: بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کرمانشاه، کردستان، مرکزی، همدان، قم، البرز، تهران، استان های ساحلی دریای خزر گیلان، مازندران، گلستان و نیمه غربی استان اصفهان درگیر بارش خواهند بود.

وی با بیان اینکه در ارتفاعات بارش ها به صورت برف است، ادامه داد: به کوهنوردان توصیه می شود از صعود به ارتفاعات اجتناب کنند.

ضیائیان بیان کرد: این سامانه از روز جمعه به سمت شمال شرق می رود و استان های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، یزد و خراسان جنوبی شاهد بارش برف و باران خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی وضع هوا گفت: برای اغلب گردنه ها و ارتفاعات نقاط سردسیر استان های مرکزی، لرستان و چهارمحال و بختیاری کولاک پیش بینی شده است.

هواشناسی ایران 1400/09/10| بارش باران و برف در 28 استان/ هشدار کولاک برف در 17 استان

 

محمدحسین قوسیان مقدم، دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: از اول آذرماه طرح زمستانه امدادونجات جمعیت هلال احمر به مدت 115 روز تا 25 اسفندماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه پایگاه های امدادونجات در جاده های سراسر کشور در حال آماده باش هستند، افزود: 567 پایگاه ثابت امدادونجات و 100 پایگاه امدادو نجات موقت در گردنه های برف گیر راه اندازی شده است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر بیان کرد: یک هزار و 553 تیم عملیاتی هلال احمر به ظرفیت 12 هزار نیروی امدادگر و حدود 3 هزار و 453 دستگاه آمبولانس و خودروی نجات و امدادی و 20 فروند بالگرد جمعیت هلال احمر این عملیات را پشتیبانی می کنند.

قوسیان مقدم تأکید کرد: تلفن امدادی 112 و 115 اورژانس آماده دریافت اطلاعات کمک رسانی است.

فرهاد مهریاری، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری گفت: با توجه به هشدار های سازمان هواشناسی به یک هزار و 100 پایگاه زمستانی اعلام آماده باش داده شده است.

وی افزود: حدود 500 پایگاه راهداری با 5 هزار نفر راهدار و 4500 دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین راهداری در آماده باش هستند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری گفت: هم اکنون هیچ راهی مسدود نیست، فقط وزش باد، ایجاد گرد و خاک و کاهش دید گزارش شده است.

سرهنگ احمد شیرانی، رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: به تمام تیم های پلیس راه در جاده ها و پلیس راهور در شهرها اعلام آمادگی شده است.

وی افزود: آماده اطلاع رسانی وضعیت جاده ها به هموطنان هستیم.

 رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: در صورت کاهش ضریب ایمنی و تردد در جاده ها، محدودیت های ترافیکی اعمال خواهد شد.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان