جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از مهار آتش سوزی سطحی در سه نقطه از اراضی جنگلی و مرتعی روستاهای چلوند، عنبران و کشفی این شهرستان خبر داد.

تورج سفرکار شامگاه چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: آتش سوزی به علت وزش باد شدید به میزان ۱۰۰ متر مربع در اراضی روستای نظرمحله چلوند، ۲ هزار متر مربع در جرنابند عنبران و یکهزار متر مربع در روستای کشفی روی داده بود و با اعزام سه تیم از نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری به اطفاء حریق اقدام شد.

وی افزود: با وجود مهار کامل آتش در اراضی یاد شده، نیروهای یگان حفاظت منابع ملی با توجه به تداوم وزش باد ، برای ارائه خدمات در حال آماده باش کامل هستند.

وزش شدید باد در آستارا سبب شکسته شدن چند درخت و تابلو نیز شده و شدت باد، بیشتر در مناطق مرتفع و کوهستان حیران محسوس است.

وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار و جنگل های این شهرستان جزو جنگل های هیرکانی استان گیلان است و مردم در صورت مشاهده آتش در جنگل ها و مراتع با شماره ۱۵۰۴ و ۱۳۹ تماس گرفته و اطلاع دهند تا در اسرع وقت برای مهار حریق اقدام شود.

طبق اعلام سازمان هواشناسی از عصر امروز چهارشنبه با ورود سامانه سرد و بارشی،  شاهد وزش باد شمالی و سرد و از صبح جمعه شاهد بارندگی به نسبت شدید و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی بارش برف و وزش باد خواهیم بود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان