جستجوگر خبری شهرستان شفت

استانها- ایرنا - خبرنگاران ایرنا ۱۰ آذر نیز همانند روزهای گذشته نسبت به پوشش رویدادها اقدام کردند که از مهمترین این رویدادها می توان به سفر برخی معاونان وزرا، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب، فرمانده کل ...

به گزارش گروه استان های ایرنا،  ۴۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرحها، رهاورد سفر رییس جمهوری به زنجان عنوان خبری بود که خبرنگار ایرنا در مرکز زنجان امروز به نقل از استاندار این استان منتشر کرد. قرار است این اعتبار طی امسال تا سال ۱۴۰۲ اختصاص یابد. در سفر رییس جمهوری به استان زنجان نزدیک به ۹۰ توافق و مصوبه برای اجرای طرح ها در استان انجام شد.

امروز همچنین از مرکز تهران خبر رسید که ۲۲ ایستگاه کیفیت هوای تهران در شرایط قرمز قرار دارد. این در حالی است که شاخص لحظه ای هوای پایتخت ۱۴۵ و ناسالم برای گروه های حساس است.

این مرکز گزارشی هم با عنوان شمارش معکوس برای رونمایی از پلاسکوی جدید تهران منتشر کرد که در مقدمه این گزارش آمده است: پس از پنج سال چشم انتظاری، شمارش معکوس برای بهره برداری از ساختمان جدید پلاسکو آغاز شده است و به نظر می رسد این ساختمان که روزگاری تک آسمان خراش تهران بود، دوباره بتواند جایگاه نوستالژیک خود را در دل پایتخت نشینان بازیابد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب نیز که میهمان مردم کردستان است از دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی شعبه کردستان خواست که ارتباط خود را با اقلیم کردستان عراق گسترش داده و زمینه تعامل بیشتر را فراهم کند. به گزارش مرکز ایرنا در سنندج حجت الاسلام شهریاری همچنین از تحصیل ۲۰۰ دانشجو در رشته فقه شافعی در این دانشگاه خبر داد.

خبرنگار ایرنا در بجنورد نیز فیلمی را با عنوان استقبال از خانواده شهید تازه شناسایی شده در این شهر منتشر کرد که در آن به خانواده شهید «خدارحم گل آور» که به عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۳ در سنخواست خراسان شمالی دفن شده بود، می پردازد.  اخیراً هویت این شهید با آزمایش های DNA شناسایی شده است.

امروز همچنین پس از آنکه فردی در فضای مجازی اعلام کرد که دانشگاه علوم پزشکی فسا در استان فارس نیروهای شرکتی و ۸۹ روزه خود را اخراج کرده است، دفتر ایرنا در شیراز اطلاعیه ای به نقل از دانشگاه علوم پزشکی فسا منتشر شد که بر اساس آن به کارگیری این نیروها موقتی بوده و تعهد استخدامی برای این سازمان ایجاد نمی کند.

مرکز ایرنا در مشهد هم در پوششی خبری به نقل از معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) اعلام کرد هم اکنون نیم میلیون دختر در کشور تحت پوشش کمیته امداد هستند که ۳۵ هزار نفر آنان ۳۰ تا ۴۵ سال دارند.

این مرکز همچنین در خبر دیگری از آغاز یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور برترین های مراحل ابتدایی این رویداد در مشهد خبر داد.

رییس سازمان بسیج مستضعفان هم  که امروز میهمان مردم ایلام بود در اجلاسیه ایثارگران کنگره ملی سه هزار شهید این استان عنوان کرد که استفاده و اعتماد به نسل جدید سفارش همیشگی رهبری به مسوولان است.

رایزنان اقتصادی ایران در ۲۸ کشور از شهرک صنعتی کاسپین بازدید کردند ، عنوان خبری بود که مرکز ایرنا در قزوین آن را منتشر کرد.  این رایزنان با دعوت نمایندگی وزارت امور خارجه در قزوین، سازمان صنعت، معدن و تجارت و معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری با هدف آشنایی با توانمندی های صنعتی و کالاهای صادرات محور به این استان سفر کرده اند.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز که  در "همایش طرح ملی یاس یاران آسیب ستیز" در مشهد حضور داشت از وجود ۲ هزار و ۲۰ نقطه آسیب پذیر اجتماعی در کشور خبر داد. پوشش این مناطق برای ارائه خدمات و آموزشها به ساکنان آنها از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مورد تاکید قرار گرفته است.

کولیوند رییس جمعیت هلال احمر هم که در این همایش حضور داشت تاکید کرد که فشار تحریم ها بر جمعیت هلال احمر مانع اقدامات بشردوستانه است.

رییس کمیته امداد نیز در "همایش طرح ملی یاس یاران آسیب ستیز" وجود جوانان زیرپوشش این کمیته را فرصتی برای این نهاد دانست که می توانند با فراگیری آموزش های لازم در زمانهای مورد نیاز به صورت افتخاری ارائه خدمت کنند.

رییس نمایندگی کشوری فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر هم در این همایش از پیگیری برای معافیت جمعیت هلال احمر از تحریم ها خبر داد. تحریم ایران توسط برخی کشورها مجموعه جمعیت هلال احمر را نیز در عرصه بین الملی مورد هدف قرار داده است.

همچنین معاون آموزش، پژوهش و فناوری سازمان جمعیت هلال احمر که به اصفهان سفر کرده از آموزش مداوم به عنوان یک راهکار مناسب کاهش حوادثِ "انسان ساخت" یاد کرد.

خبرنگار ایرنا در قم نیز خبر داد که چندین واحد تجاری در قم طعمه حریق شد.  سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری این شهر گفت که نیروهای آتش نشانی توانسته اند با تخلیه دود به کانون آتش دسترسی پیدا کنند.

مرکز ایرنا در قم هم از دیدار دریادار ایرانی با آیت الله نوری همدانی خبر داد. در این دیدار آیت الله نوری همدانی با اشاره به پیروزی ها و موفقیت های کسب شده توسط نیروی دریایی گفت: شما توانستید با تلاش و مجاهدت مخلصانه خودتان در برابر دشمنان به مهین اسلامی عزت و عظمت دهید.

خیرین کشور سه هزار میلیارد تومان به مدرسه سازی کمک کردند. این عنوان خبری بود که رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در گردهمایی یک روزه روسای مجامع خیرین مدرسه ساز کشور که در کرج برگزار شد، آن را اعلام کرد.  این کمک ها موجب ساماندهی ۴۰ هزار کلاس درس در کشور شد. ناصر قفلی همچنین در حاشیه این مراسم از تشکیل ۴۰۰ مجمع خیران مدرسه ساز در کشور خبر داد.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی نیز که در این گردهمایی شرکت کرده بود، از افزایش ۹ درصدی سهم مدرسه سازی از بودجه دولت خبر داد.  سهم دولت در پروژه مشارکتی  مدرسه سازی در سال ۱۳۹۶ حدود ۲ هزار میلیارد تومان بود اما در سه سال اخیر به ۶ هزار  میلیارد تومان رسید. این مقام دولت همچنین در حاشیه این مراسم از خیران برای برچیدن چهار هزار مدرسه سنگی در کشور استمداد کمک کرد.

مرکز ایرنا در ساری هم خبری منشر کرد که در آن مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از جذب بیش از پنج هزار نیرو در یک سال اخیر خبر می دهد. ۵۵۰ نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان،  ۶۰۰ نفر نیز از طریق آزمون استخدامی ماده ۲۸ و چهار هزار و ۱۰۴ نفر نیز در قالب قانون تعیین تکلیف به استخدام پیمانی و رسمی آموزش و پرورش مازندران در آمده اند.  مازندران در سال تحصیلی جدید بیش از ۵۲۰ هزار دانش آموز دارد.

این مرکز همچنین در خبری دیگری اعلام کرد که دادگستری مازندران دستگیری مدیرکل یک دستگاه اجرایی استان را تایید کرده است. دستگیری این مدیرکل در ادامه مبارزه قاطعانه دستگاه قضا با هرگونه فساد اداری صورت گرفت.

۱۶ هزار متر مربع از جنگلهای گیلان بر اثر وزش باد گرم دچار حریق شد. این عنوان خبری بود که مرکز ایرنا در رشت به نقل از فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان منتشر کرد. در این مدت حریق جنگل در شهرستان های رودبار، رشت، شفت، تالش، ماسال و سیاهکل اتفاق افتاد که همه این حریق ها سطحی و ناشی از سوختن برگ های زیر درختان بوده و به تنه درختان آسیب نرسیده است.

امروز مرکز ایرنا نیز در ساری نیز خبری با عنوان "ضرب الاجل استاندار برای رفع ترافیک جاده های مازندران گره گشا شد" منتشر کرد. طبق اعلام مدیران متولی جاده جایگزین هراز برای استفاده از موارد اضطراری و ایام پرترافیک آماده شده است .

مشاور وزیر کشاورزی هم که به کرمان سفر کرده است در نشستی با موضوع بررسی سامانه های آبیاری نوین در سازمان جهاد کشاورزی این استان از وزارت نیرو خواست آمار ۹۰ درصدی مصرف آب کشاورزی را اصلاح کند. برخلاف آنچه وزارت نیرو مطرح می کند میزان مصرف آب در کشاورزی کشور ۷۰ درصد است.

معاون وزیر کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آخیزداری هم  در آیین پویش مردمی بذرکاری احیای جنگل های زاگرس در همدان گفت که به منظور پیشگیری از نابودی درختان و کمک به احیای آنها در مبادی ورودی مناطق جنگلی شهرستان های کشور، ایستگاه آموزش بذرکاری ایجاد می شود.

سرلشکر موسوی فرمانده ارتش نیز که برای بازدید از مرکز آموزش شهدای وظیفه و آمادگاه نیروی دریایی ارتش در سیرجان به سر می برد، یادآور شد که تاکید رهبر معظم انقلاب بر عزت بخشی نیروی دریایی ارتش مسئولیت ما را سنگین تر کرد.

همچنین استاندار آذربایجان غربی که امروز میهمان مرکز ایرنا در ارومیه بود، در گفت وگویی با این مرکز اعلام کرد که احیای دریاچه ارومیه اولویت مهم دولت سیزدهم است. معتمدیان احیای دریاچه ارومیه را از دغدغه های مهم مردم منطقه و حتی کشور دانست.

امروز همچنین پویش مردمی بذرکاری برای احیای جنگل های زاگرس همزمان با ۱۱ استان زاگرس نشین و ۷۷ شهر در ۱۱ نقطه جنگلی و با هدف احیای جنگل های زاگرس برگزار شد. پویش مردمی جنگل کاری در لرستان عنوان گزارشی تصویری است که توسط مرکز ایرنا در خرم آباد منتشر شده است.

گروه اخبار استانها هم امروز جمع بندی از  آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران را منتشر کرد که در مقدمه این گزارش آمده است: این روزها کرونا نوع دیگری از خود را به نام اومیکرون رونمایی کرده و بار دیگر موجب دلهره و نگرانی در سراسر دنیا شده است، هر چند که این سویه جدید هنوز وارد ایران نشده اما با کم توجهی به مسائل بهداشتی بعید نیست پای او به کشورمان هم باز شود.

"تنظیمات هوشمند؛ حلقه گم شده مقابله با گران فروشی در مازندران"، "فرودگاه یاسوج در آستانه بین المللی شدن/ مصوبه ای که رنگ واقعیت می گیرد"، "محو حاشیه از کلانشهر مشهد، نیازمند گامهای بلند"، "نگرانی هرمزگانی ها از مشاهده دوباره پشه خطرناک آئدس"، "آسیب های اجتماعی در کمین دانش آموزان قزوینی"،  "کاهش بارش ها بلای جان دریاچه ارومیه" و "خصوصی سازی تماشاخانه های فارس؛ تهدید یا فرصت؟ " از دیگر عناوین گزارش هایی است که خبرنگاران ایرنا در مراکز و دفاتر استانی تهیه و منتشر کرده اند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان