جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه این استان ۲.۳ درصد معلولان کشور را دارد، گفت: ۲۷ هزار معلول از بهزیستی گیلان مستمری دریافت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین نحوی نژاد پیش از ظهر چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت هفته گرامیداشت افراد دارای معلولیت با بیان اینکه رسانه ها نقش مؤثری در پیشبرد اهداف سازمان بهزیستی دارند، اظهار کرد: ضمن بیان مشکلات باید روح امید را نیز در جامعه بدمیم.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه افراد معلول دارای نیازهای ویژه هستند، بیان کرد: برخی مشکلات افراد معلول عمومی اما برخی مشکلات اختصاصی است که باید از دریچه ویژه ای به آن نگاه کرد.

وی با بیان اینکه جز ۵۰ کشور اول دنیا در زمینه داشتن قانون حمایت از معلولیت هستیم، تصریح کرد: زمینه دسترسی به تمام امکانات جامعه و کار و اشتغال برای افراد معلول باید در قانون دیده و نگاه توسعه ای به آن شود.

نحوی نژاد با اشاره به اینکه ۲.۳ درصد معلولان شناخته شده در کشور ساکن گیلان هستند، تصریح کرد: ۲۷ هزار نفر افراد دارای معلولیت از ما مستمری می گیرند و میزان پرداخت بهزیستی رشد ۷۰ درصدی دارد.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه ۱۰۳ مرکز توانبخشی غیردولتی در استان داریم، افزود: یک نوع خدمت در منزل داریم که در حال حاضر ۷۴۰ نفر این نوع خدمت را دریافت می کنند اما حداقل ۲۰ هزار نفر باید خدمات بگیرند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کرونایی بسیاری از مریض های بهزیستی در راهروها می خوابند، ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۵۰۰ معتاد و ۳۵۰ سالمند، معلول و بیمار روانی مزمن که در خیابان سرگردان بودند را ساماندهی کرده ایم اما ظرفیت سازمان بسیار کم است.

نحوی نژاد بیان کرد: امسال حدود ۶۰۰ واحد مسکن را تحویل مددجویان دادیم که از این تعداد حدود ۷۰ درصد مربوط به افراد دارای معلولیت است.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به مناسب سازی حدود ۴۰ درصد از معابر استان برای افراد معلول، تصریح کرد: حدود ۱۰ درصد از سرویس های بهداشتی در ادارات و سازمان ها مناسب سازی شده که آمار پایینی است.

گفتنی است که در این مراسم نمایندگان افراد دارای معلولیت مانند اوتیسم، سندروم داون، ناشنوایان و بیماران روانی مزمن درباره خدمات ارائه شده از سوی بهزیستی به این گروه ها و مشکلات و درخواست های خود صحبت کردند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان