جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت-  مدیر کل مدیریت بحران گیلان با اشاره به مهار آتش سوزی های سطحی در مراتع شش منطقه استان، گفت: با اطلاع رسانی به موقع از آتش افروزی در دو هکتار باغ چای سیاهکل جلوگیری شد.

امیر مرادی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به هشدار نارنجی سازمان هواشناسی در خصوص وزش باد گرم در گیلان، اظهار کرد: با افزایش دمای هوا، پایش مراتع و جنگل ها با کمک یگان حفاظت جنگل ها و مراتع اداره کل منابع طبیعی گیلان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: بر اساس گزارش های رسیده مراتع سطحی مناطق دیورش در رودبار، سراوان در رشت، تولی نساء مسیر خون در ماسال، خشکه دره و مازو در شاندرمن طعمه حریق شد که با اقدام به موقع همه این آتش سوزی ها مهار شدند.

مرادی با تاکید بر ضرورت هوشیاری مردم در اطلاع رسانی به موقع در زمینه آتش افروزی ها در شرایط حساس کنونی به ویژه از سوی برخی سودجویان، افزود: با اطلاع رسانی به موقع مردم از اقدام به آتش افروزی دو هکتار باغ چای در سیاهکل برای تغییر کاربری زمین کشاورزی جلوگیری شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به آماده باش تمام دستگاه ها برای اقدام به موقع در صورت بروز بحران، ادامه داد: با توجه به وزش باد گرم و احتمال بروز هرگونه حادثه مردم از هرگونه آتش افروزی در مراتع و جنگل ها خودداری کرده تا بار دیگر شاهد حوادثی همچون آتش سوزی نیزارهای تالاب انزلی نباشیم.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان