جستجوگر خبری شهرستان شفت

گروه استان ها ـ رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه این استان با توجه به ترددهای بندری هرمزگان در معرض شیوع ویروس "امیکرون" قرار دارد، از اعمال محدودیت تردد برای خدمه کشتی های خارجی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، دکتر حسین فرشیدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان هرمزگان اظهار داشت: یکی از موارد مرتبط با حوزه درمان استان که جدیدا با آن مواجه شده ایم بحث شناسایی و صید پشه آئدس است این پشه بیماری جدیدی نیست اما تلاش می کنیم آن را کنترل کنیم. 

وی افزود: کاملا فعالانه با این پشه مقابله شده و سم پاشی و مه پاشی در اماکنی که انتظار می رفت این پشه رشد و نمو داشته باشد در مجلات مختلف انجام شد تا فرصتی برای تکثیر پیدا نکرده و مردم را آلوده نکند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه کشورهایی همچون ایتالیا نیز پیدا شدن این پشه را گزارش کرده اند گفت: این پشه در شعاع پرواز خاص و محدودی قدرت دارد و ما هم با توجه به همین نکته تلاش می کنیم بهسازی و پاکسازی محیط های تکثیر این پشه را انجام دهیم. 

وی تصریح کرد: ما تلاش داریم با اقدامات ضربتی و مقابله ای جلوی تخم ریزی این پشه و تکثیر آن را بگیریم و از مردم نیز می خواهیم در این زمینه آگاه باشند و درصورت مشاهده با مراکز بهداشتی تماس بگیرند تا به سرعت نسبت به پاکسازی محیط اقدام شود. 

فرشیدی گفت: تاکنون خوشبختانه موردی از انتقال ویروس از پشه به انسان در استان گزارش نشده و امیدواریم با اقدامات انجام شده و در دست اقدام و از بین رفتن کانون های فعالیتی پشه همچون محل هایی که آب در آنجا راکد است اجازه انتقال ویروس به انسان را ندهیم. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کشف سویه جدید بیماری کرونا به نام امیکرون اظهار داشت: احتمال شیوع این نوع جدید ویروس در تمام کشورهای جهان وجود دارد راه مقابله با کرونا تزریق واکسن و رعایت پروتکل های بهداشتی است، در استان هرمزگان و شهر بندرعباس به ذلیل وجود فرودگاه بین المللی و ترددهای بندری امکان شیوع بیماری هست و این استان در معرض خطر قرار دارد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: یکی از برنامه های مقابله ای ما محدودیت در تردد خدمه کشتی های خارجی است تا امکان سرایت ویروس کمتر شود، از سوی دیگر ما در تزریق واکسن کرونا موفق عمل کرده ایم که مورد تجلیل وزارت بهداشت نیز قرار گرفت. 

افزایش 900 درصدی ارزش ارز مجازی اومیکرون با کشف کرونای جدیداستان گیلان به دلیل مرزهای سه گانه در معرض شیوع "اومیکرون" کروناستپاسخ به سؤالاتی درباره کرونای "اومیکرون"/ روش پیشگیری از ابتلا به ویروس جدید چیست؟

وی در خصوص اقدامات دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان پس از وقوع زلزله در بخش فین، تصریح کرد: اول باید بگویم این زلزله به زیرساخت های درمانی منطقه آسیب زد و برخی از خانه های بهداشت و پایگاه 115 دچار خسارت شدند به نحوی که باید 35 خانه بهداشت از نو احداث شوند. 

وی ادامه داد: بررسی های بهداشتی و کنترل وضعیت آب در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه مشکل خاصی در حوزه بهداشت و درمان در مناطق زلزله زده نداشتیم و بیماری خاصی نیز گزارش نشد. 

فرشیدی گفت: یکی از مواردی که پیش بینی شد تامین سرم ضد مار و ضد عقرب در منطقه بود که با توجه به نوع اسکان مردم این سرم ها به منطقه ارسال شد تا خطری مردم را تهدید نکند. 

وی در پایان گفت: ما پیشنهاداتی برای احداث دانشگاه علوم پزشکی در شرق و غرب هرمزگان داشته ایم و اگر کانون جمعیتی در منطقه مکران مستقر شود نیاز است حتما در منطقه مکران یک دانشگاه علوم پزشکی دایر شود. 

انتهای پیام/864/شنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان