جستجوگر خبری شهرستان شفت

در پی وزش باد گرم و افزایش دما در گیلان، نقاطی از اراضی جنگلی گیلان طعمه حریق و البته با همت جنگلبانان و عوامل امدادی اطفا شده اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، بر اساس نقشه های پیش بینی هواشناسی تا عصر امروز چهارشنبه، در استان گیلان وزش باد گرم خواهیم داشت که در برخی مناطق استان بخصوص در ارتفاعات و دامنه ها شدید یا خیلی شدید پیش بینی شده است.

به گفته هواشناسی گیلان، وزش باد گرم در برخی مناطق استان از جلگه تا ارتفاعات شدید است. آسیب به سازه های سست و موقت، شکستن شاخه های درختان، احتمال افتادن درخت و گسترش آتش سوزی های احتمالی از اثرات سامانه ناپایدار کنونی است که هواشناسی گیلان به آن اذعان کرده است.

امیر مرادی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اذعان به گزارش یگان حفاظت جنگل های استان در گفت وگو با خبرنگار فارس از چند فقره حریق در جنگل های استان در پی افزایش دمای هوا از ابتدای روز گذشته خبر داده است.

طبق گزارش یگان حفاظت جنگل های گیلان در شهرستان رودبار، اراضی جنگلی دیورش به مساحت تقریبی ۵۰۰ مترمربع به صورت سطحی اراضی درختان پهن برگ طبیعی طعمه حریق شدند.

اراضی جنگلی سراوان رشت نیز عصر روز گذشته به صورت سطحی و به مساحت تقریبی 6 هزار مترمربع از جنگل دستکاشت طعمه حریق و اطفا شد.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، در دونقطه تولی نسا مسیر خون و شاندرمن پایین خشکه دره، مازو از شهرستان ماسال نیز روز گذشته حریق گزارش و توسط عوامل جنگل بانی و دیگر گروه های امدادی طعمه حریق شد.

مرادی همچنین به گزارش یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان در خصوص حریق اراضی جنگلی در منطقه کاشکی این شهرستان نیز اشاره کرده و گفته است که این حریق از ساعت سه بامداد آغاز و تا ساعت 6 صبح در مساحت تقریبی پنج هزاران مترمربع اطفا آن به طول انجامید.

به گفته دادرس، مدیرکل هواشناسی گیلان از عصر چهارشنبه بانفوذ سامانه سرد و بارشی، سمت وزش باد شمالی شده و از اواخر وقت بارندگی آغاز خواهد شد. این بارش تا جمعه ادامه می یابد.

 انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان