جستجوگر خبری شهرستان شفت

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از بارش باران و برف در ۲۸ استان خبر و نسبت به احتمال وقوع کولاک برف در ۱۷ استان هشدار داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق استان های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق روی می دهد. از بعدازظهر امروز سامانه بارشی وارد کشور شده و در برخی مناطق استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان باعث بارش می شود.

فردا این سامانه بارشی در استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، استان های ساحلی دریای خزر، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و بخش هایی از مرکز کشور باعث بارش باران، وزش باد شدید موقتی، در استان های جنوبی رعدوبرق و در برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات استان های واقع در البرز مرکزی و زاگرس مرکزی باعث بارش برف می شود.

روز جمعه بارش در شمال غرب و غرب قطع شده و در نیمه شرقی کشور، سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر، مناطق مرکزی و جنوبی کشور بارش پیش بینی شده است.

 بر اساس اعلام سازمان هواشناسی دریای خزر روزهای پنجشنبه و جمعه مواج خواهد بود. شنبه هفته آینده در استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش پراکنده روی داده و سپس سامانه بارشی از کشور خارج می شود.

طی روزهای پنجشنبه و جمعه کاهش 8 تا 12 درجه ای دما در نیمه شمالی کشور روی می دهد. امروز و فردا تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش بینی شده است. در شهرهای تهران، اصفهان و مشهد تا اواسط روز پنجشنبه هوا آلوده خواهد بود و از اواخر روز پنجشنبه از شدت آلودگی در این شهرها کاسته خواهد شد.

*توصیف سامانه: ورود سامانه بارشی به کشور

زمان شروع: بعدازظهر چهارشنبه 1400/09/10

زمان پایان: اواخر وقت جمعه 1400/09/12

نوع مخاطره: بارش باران و برف، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط همراه با رعدوبرق،مه آلودگی و کاهش دید و کاهش 7 تا 12 درجه ای دما در نیمه شمالی کشور.

منطقه اثر:

چهارشنبه 1400/09/10 : آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و غرب کردستان.

پنج شنبه 1400/09/11 : گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، قزوین، البرز، تهران، قم، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، بوشهر، غرب اصفهان، ارتفاعات سمنان و غرب خراسان شمالی.

جمعه 1400/09/12 : مازندران، گلستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، شرق تهران، قم، اصفهان، یزد، فارس، هرمزگان، کرمان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شرق استانهای مرکزی و لرستان و خوزستان.

اثر مخاطره: احتمال آب گرفتگی معابر عمومی، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، کاهش دید و لغزندگی جاده ها، احتمال کولاک برف در گردنه های کوهستانی و احتمال تاخیر در پروازها.

توصیه: پرهیز از هرگونه رفت وآمد غیر ضروری، به ویژه در مسیرهای بین شهری، اجتناب از فعالیت های کوهنوردی، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها

*توصیف سامانه: بارش برف، کولاک ، لغزندگی جاده ها

زمان شروع: بعدازظهر چهارشنبه 1400/09/10

زمان پایان: جمعه 1400/09/12

نوع مخاطره: بارش برف، کولاک برف ، لغزندگی جاده ها ، مه آلودگی و کاهش دید.

منطقه اثر:

چهارشنبه 1400/09/10 : ارتفاعات در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی.

پنجشنبه 1400/09/11 : اردبیل، چهارمحال و بختیاری، قزوین، غرب کردستان، مرکزی، همدان، ارتفاعات استان های گیلان، مازندران، تهران، البرز، لرستان و ارتفاعات غرب اصفهان.

جمعه 1400/09/12 : خراسان شمالی، شمال شرق خراسان رضوی، شمال و غرب اصفهان.

اثر مخاطره: بارش برف، کولاک برف، لغزندگی جاده ها، مه آلودگی و کاهش دید، انسداد جاده های کوهستان، تاخیر یا لغو پروازها.

توصیه: جلوگیری از کوهنوری ، احتیاط در رانندگی در جاده های بین شهری و مجهز بودن به تجهیزات زمستانی، آمادگی نیروهای امدادی و راهداری ها برای برف روبی در محورهای کوهستانی و آمادگی شهرداری ها برای برف روبی سطح شهری.

*توصیف سامانه: تداوم پایداری جو

زمان شروع: صبح پنجشنبه 1400/09/11

زمان پایان: پیش از ظهر پنج شنبه 1400/09/11

نوع مخاطره: انباشت و افزایش غلظت آلاینده ها همراه با کاهش کیفیت هوا.

منطقه اثر: تهران، اصفهان، مشهد.

اثر مخاطره: افزایش محسوس شاخص کیفیت هوا توام با رشد پتانسیل غلظت آلاینده ها تا شرایط ناسالم برای تمامی گروه های سنی در صورت عدم رعایت و کنترل منابع آلاینده، احتمال شرایط بسیار ناسالم به ویژه در مناطق پر تردد و صنعتی.

توصیه: مدیریت جهت کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، تاکید بر عدم تردد برای تمام گروه های سنی و جلوگیری از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان