جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جریانات جنوبی و گرم تا عصر چهارشنبه در منطقه است، گفت: سامانه ناپایدار، بارشی و سرد دیگری از عصر روز چهارشنبه وارد گیلان ...

محمد دادرس امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جریانات جنوبی از عصر امروز تا بامداد پنج شنبه در منطقه است، اظهار کرد: افزایش دما و وزش باد گرم را در روز چهارشنبه در گیلان شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه دمای هوا ۱۰ تا ۱۵ درجه افزایش می یابد، افزود: براساس پیش بینی ها وزش باد گرم شدید در روزهای سه شنبه و چهارشنبه برای استان گیلان پیش بینی می شود.

دادرس با اشاره به اینکه در این مدت در نواحی جلگه ای پدیده مه صبحگاهی رخ می دهد، بیان کرد: با توجه به وزش باد گرم شدید و خشک شدن برگ درختان، مردم و مسافران از روشن کردن آتش در جنگل ها خودداری کنند. 

وی با بیان اینکه سامانه ناپایدار، بارشی و سرد دیگری از عصر روز چهارشنبه وارد گیلان می شود، تصریح کرد: از غروب چهارشنبه افزایش ابر، رعدوبرق، کاهش محسوس دما، بارش باران و وزش باد سرد را برای اکثر نقاط استان پیش بینی می کنیم.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با تأکید بر اینکه بارش ها در ارتفاعات به صورت برف پیش بینی می شود، گفت: این سامانه سرد و بارشی تا غروب روز پنج شنبه در گیلان ماندگار خواهد بود و به تدریج از اواخر وقت پنج شنبه استان را ترک می کند.

دادرس با بیان اینکه دریا در این مدت مواج است، افزود: برای روز پنج شنبه ارتفاع موج دریا به بیش از دو متر می رسد و برای انجام فعالیت های دریایی مناسب نیست.

وی با تأکید بر محکم سازی داربست ها و سازه های موقت، افزود: بخش های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه داران، پرورش دهندگان ماهی، مرغداری ها و شالی کاران نیز جهت جلوگیری از خسارت به مزارع تمهیدات لازم را به عمل آورند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با تأکید بر اینکه مسؤولان اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات احتمالی انجام دهند، تصریح کرد: بخش های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، مدیریت منابع آب و برق، سازمان آتش نشانی، فرودگاه، سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل ونقل، پلیس راه و راهور، فرمانداری ها و شهرداری ها اقدامات لازم را به عمل آورند.

دادرس با بیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه های هواشناسی اطلاع رسانی خواهد شد، گفت: مسؤولان با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم و توصیه های کارشناسی را صادر کنند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان