جستجوگر خبری شهرستان شفت

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا نسبت به بارش های سیل آسا و کاهش تا 14 درجه ای دما در برخی استان ها هشدار داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در استان های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان بارش باران همراه با وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق و در بخش هایی از خراسان جنوبی و جنوب فارس بارش پراکنده پیش بینی شده است.

امروز و فردا در مناطق صنعتی و پرتردد تهران، کرج، اراک و مشهد انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود. از اواسط روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و کردستان افزایش ابر، بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف پیش بینی می شود.

 این شرایط اواخر وقت چهارشنبه و طی روز پنجشنبه برای اکثر مناطق نیمه غربی کشور، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز جمعه به تدریج از شدت بارش ها در نیمه غربی کشور کاسته شده و فعالیت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز، مناطق مرکزی، شرق و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت.

شنبه هفته آینده در شرق و شمال شرق بارش پراکنده پیش بینی شده و اواخر وقت این روز سامانه بارشی از کشور خارج می شود.

امروز و فردا در مناطق غرب کشور وزش باد شدید پیش بینی شده است. طی این دو روز برای استان های ساحلی دریای خزر افزایش 6 تا 8 درجه ای دما و پنجشنبه برای همین مناطق کاهش 12 تا 14 درجه ای دما پیش بینی شده است. روز پنجشنبه همچنین برای مناطق شمال غرب، غرب و روز جمعه برای دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و مرکز کشور کاهش 6 تا 8 درجه ای دما پیش بینی می شود.

*توصیف سامانه: تشدید فعالیت و فراگیر شدنِ بیشترِ سامانه بارشی

نوع مخاطره: بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و احتمال تگرگ.

منطقه اثر:

سه شنبه 1400/09/09 : هرمزگان، کرمان، نیمه شمالی و غرب سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: لغزندگی جاده ها، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال برخورد صاعقه و احتمال تاخیر در پروازها.

توصیه: احتیاط در تردد از حاشیه رودخانه ها، اجتناب از اتراق در اطراف مسیل ها، احتیاط در صعود به ارتفاعات، آمادگی و اقدامات دستگاه های اجرایی برای پیش گیری از آبگرفتی معابر و بازگشایی دهانه پل ها و آبروها.

توصیف سامانه: افزایش سرعت باد

زمان شروع: ظهر چهارشنبه 1400/09/10

زمان پایان: اوایل وقت جمعه 1400/09/12

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج در نواحی ساحلی تا 2 متر و در فراساحل تا 3.5 متر.

منطقه اثر: دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران، گلستان.

اثر مخاطره: احتمال آسیب به قفس ها و تورهای صیادی، احتمال خسارت به قایق و شناورهای کوچک و نیمه سنگین و احتمال اختلال در فعالیت های دریایی.

توصیه: احتیاط در ترددهای دریایی بویژه تردد با شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان