جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار: از ابتدای سال آینده، تعهد گیلان برای ساخت سالانه ۲۸ هزار واحد مسکونی آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گیلان ؛ اسدالله عباسی امروز در نشست شورای مسکن استان در رشت ، تعهدات ۲۸ هزار واحدی مسکن را در سه بخش ۱۰ هزار واحد روستایی، حدود دوازده هزار واحد شهری و ۶ هزار واحد بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: منابع طبیعی، امور اراضی، اداره‌ی ثبت و راه و شهرسازی هر یک اقدامات لازم را جهت تعیین تکلیف اراضی این ۱۲ هزار واحد به انجام رسانند تا روند ساخت مسکن در گیلان در مناطق شهری و روستایی از ابتدای سال اینده عملیاتی شود.

 

استاندار با تاکید بر اینکه فقط ساکنان ثابت و بومیان گیلان مشمول طرح نهضت ملی مسکن در استان خواهند بود، از دستگاه‌های متولی خواست از هرگونه تشکیل پرونده و صدور مجوز برای افرادی که در استان سکونت دائم ندارند، پرهیز کنند.

وی افزود: عملکرد دستگاه‌ها در این خصوص بطور نامحسوس نظارت و پایش خواهد شد.

اسدالله عباسی همچنین بر ضرورت تسهیل در امور اداری برای سرمایه گذاران بخش خصوصی ساخت مسکن تاکید کرد و

گفت : در حال حاضر سرمایه گذاران متعددی برای ساخت مسکن در مناطق مختلف استان اعلام آمادگی کرده اند ، که باید زمینه‌ی مشارکت انان در طرح مسکن سازی دولت در گیلان هرچه بیشتر فراهم شود.
استاندار  گیلان همچنین از افزایش تعهد سپاه برای ساخت مسکن محرومان در پی سفر اخیر فرمانده کل سپاه پاسداران به گیلان خبر داد و افزود : قرار است ساخت مسکن محرومان از ۳ هزار واحد فراتر رود و زمینه برای خانه دارشدن هرچه سریعتر خانوار‌های بی بضاعت بیشتر مهیا شود.

ماکان پدرام ، مدیر کل راه و شهر سازی گیلان نیز در گزارشی تسهیلات ساخت مسکن در رشت را ۳۵۰ میلیون تومان، در سایر شهر‌های استان ۳۰۰ میلیون تومان و در مناطق روستایی ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این تسهیلات در طرح نهضت ملی مسکن لحاظ و برای واحد‌های مسکونی متقاضیان در نظر گرفته می‌شود.

در ادامه‌ی این مراسم مدیران کل کمیته‌ی امداد ، بهزیستی ، منابع طبیعی ، امور اراضی و نماینده‌ی بانک مسکن استان هر یک در سخنانی نظرات و آخرین وضعیت جامعه‌ی هدف خود را در طرح نهضت ملی مسکن بیان کردند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان