جستجوگر خبری شهرستان شفت

آبان ۶۱ بود که علی آقای عباسی رفت تا برای همیشه لبخندهای مهربانش، پشتکار بی نظیرش و غیرت بی مثالش برای همیشه تاریخ باقی بماند،علی جانِ مادر بود و پشت پدر، عزیز برادر بود و انیس خواهر

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، به اتفاق خبرنگاران بسیج رسانه استان گیلان  برای عرض ارادت به مادر و پدر عزیزی در روستایی از آستانه اشرفیه راهی دیار شهید عزیز و قهرمان کیسمی ها یعنی شهید «علی عباسی» شدیم، شهیدی که متولد سال ۱۳۴۳ بوده اهل  روستای بالا محله کیسوم آستانه اشرفیه، او دوران دبستان و راهنمایی اش را در مدرسه محل، پشت سر گذاشت،  با ترک تحصیل در مقطع راهنمایی و با توجه به فکر اقتصادی مجدانه به کار کشاورزی پرداخت و با انرژی و قدرت مضاعف کار می کرد و بدون چشمداشت نیز به کمک دیگران می رفت.

بابای علی آقا، از هوش و زرنگی پسرش برای ما می گوید او گفت علی نسبت به هم سن و سالانش بسیار هوشیار و زرنگ بود وقتی با اجازه من روانه جبهه شد، سر از پا نمی شناخت و وقتی از جبهه می آمد میل ماندن نداشت و همه کار می کرد تا زودتر برگردد و به یارانش بپیوندد.

 

علی! جانِ مادر

پدر علی آقا با بغضی در گلو از علی جانش برای ما می گوید و از دلتنگی های پدرانه و جای خالی آقای پسر!
 بغض در گلو امانش را بریده و کلامش را قطع می کند در این حال مادر ادامه می دهد و از لحظه شهادت فرزندش برای ما خاطره می گویند، علی جانِ مادر بود و پشت پدر، عزیز برادر بود و انیس خواهر. حالا خبر آوردند از دیار عاشقان خمینی و میعادگاه وصال الهی شهیدی آمده! آن هم چه شهیدی عزیز دل مادر و رفیق پدر!

 آقای عباسی برادر شهید، در این میهمانی آسمانی می گوید که علی وقتی به مرخصی می آمد، آرام و قرار نداشت تا زودتر به جبهه برگردد که یک ماه از جذب علی در سپاه آستانه نگذشته بود به خاطر عملیاتی که در پیش بود قرار شد به منطقه اعزام شوند.

همه داوطلبان امکان رفتن نداشتند چاره ای جز قرعه کشی نبود عاشقانه روح الله دست به دعا بودند و چشم انتظار برای بیرون آمدن نامشان تا سبقت بگیرند در رسیدن به وصل و بهشت پروردگار! از قرار قرعه به نام علی نیفتاد، مبهوت مانده بود نمی دانست قبول کند یا تلاش خود را ادامه دهد، دقیقا زمانی که منافقین فعال بودند و عده ای  باید در آستانه برای ایجاد امنیت می ماندند، اما علی آقا اصرار داشت تا به منطقه برود دست روی دست  نگذاشت و به مدد مولایش علی (ع)  دنبال راه چاره بود.

از صبح تا ساعت یک ظهر همان روز با فرمانده سپاه صحبت کرد فرمانده می گفت، علی جان! قرعه کشی شده، حالا بمان سری بعد تو را هم میفرستیم!  اما باز قبول نکرد که نکرد! تا اینکه بعد از اصرارهای زیادش نهایتاً دو  ساعت مانده به  اعزام فرمانده به او گفت که اگر می توانی در این دو ساعت با خانواده خداحافظی کنی و برگردی بسم الله!

آغوش برادرانه!

علی آقای عباسی، سر از پا نمی شناخت در جاده ای که پر از چاله و چوله های روستایی بود به سرعت برق و باد خود را به خانواده  رساند و یکی یکی خداحافظی کرد، حتی برای دیدن برادر تا مدرسه رفت تا در آغوش بگیرد عصای دست پدر بعد از او را!

آبان ۶۱ بود که علی رفت تا برای همیشه لبخندهای مهربانش، پشتکار بی نظیرش و غیرت بی مثالش برای همیشه تاریخ باقی بماند کاش علی آقا! از آن بالا برایمان دعاکند.

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان