جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل راه و شهرسازی گیلان گفت: طرح اقدام ملی مسکن با ۲۸ هزار واحد در ۵۴ شهر استان گیلان اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ماکان پدرام عصر یکشنبه در جلسه شورای مسکن استان گیلان به تعهد اداره کل راه و شهرسازی در زمینه ساخت مسکن در قالب طرح اقدام ملی اشاره و اظهار کرد: سهمیه این اداره کل ۲۸ هزار واحد مسکونی است.

وی با بیان اینکه این تعداد واحد مسکونی در ۵۴ شهر ساخته می شود، افزود: تاکنون بیش از ۴۰ هزار گیلانی در این طرح ثبت نام کرده اند و سایر شهروندانی که تمایل دارند در این طرح ثبت نام کنند می توانند تا ۱۵ آذر ماه این فرصت را دارند.

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان در ادامه با اشاره به مشکلاتی در زمینه تأمین زمین برای اجرای این طرح، گفت: این اداره کل تلاش می کند تا این مشکل را در کوتاه ترین زمان برطرف کند.

وی همچنین به تعیین مشاور برای هشت هزار واحد مسکن در قابل طرح جهش تولید مسکن، تصریح کرد: در آینده نزدیک برای تعیین پیمانکاران فراخوان داده می شود.

پدرام با بیان اینکه برای در شش شهرستان برای اجرای طرح های مسکن سازی با مشکل زمین مواجه هستیم، ادامه داد: برای حل این مشکل با سازمان جهاد کشاورزی، امور اراضی و بنیاد مسکن رایزنی هایی انجام شده است.

معرفی ۱۸۴ هزار واحد مسکونی نیازمند مقام سازی و بهسازی

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۱۷ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند، اظهار کرد: بعد از بررسی شرایط از این تعداد سه هزار و ۴۷۶ نفر واجد شرایط بودند.

حامد دائمی با بیان اینکه یکی از رسالت های بنیاد مسکن مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی است، گفت: در این زمینه ۱۸۴ هزار واحد مسکونی در استان گیلان نیازمند مقاوم سازی و بهسازی هستند.

وی ادامه داد: در بازه زمانی سال های ۸۴ تا ۱۴۰۰ برای بهسازی و مقاوم سازی ۱۱۳ هزار واحد مسکونی در استان گیلان برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان