جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان ویلاسازی و تغییر کاربری اراضی را منجر به مهاجرت روستاییان دانست و گفت: اجازه تغییر کاربری اراضی را نمی دهیم چراکه جهش تولید مسکن، طرحی برای سکونت دائمی افراد بومی است نه آنکه اشخاصی با ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی شامگاه امروز در جلسه شورای مسکن استان در سالم الغدیر استانداری اظهارکرد: تاکنون از ۲۸ هزار واحد مسکن، زمین مورد نیاز برای احداث بیش از ۱۱ هزار واحد تامین شده و تا پایان سال، ساخت آن ها شروع می شود. 

وی اولویت ساخت مسکن را مربوط به محرومان و افراد تحت پوشش بهزیستی دانست و گفت: در هر جایی که مسکن احداث می شود، باید قبل از آن، به زیرساخت ها توجه گردد و در جهش تولید مسکن، پیش بینی های لازم برای تکرار نشدن ضعف هایی که در مسکن مهر وجود داشت، صورت گیرد. 

استاندار گیلان با اشاره به محدودیت زمین در استان افزود: نباید در هر جایی مثل حاشیه رودخانه ها، سرمایه گذاری در خصوص احداث مسکن صورت گیرد چراکه در مورد واحدهای مسکونی در این مناطق، تهدیدها و نگرانی هایی وجود دارد. 

عباسی با تاکید بر ضرورت سرعت بخشی در اجرای طرح جهش تولید مسکن و عدم توقف در آن تصریح کرد: برای تامین مصالح ساختمانی، هماهنگی های لازم با سازمان صمت انجام شود و در جایی که نیاز به مصالح داریم نباید صادراتی در این ارتباط صورت گیرد. 

وی با اشاره به اینکه در نیمه دوم سال به دلیل بارندگی و شرایط جوی ممکن است در ساخت مسکن مشکلاتی بروز کند، بیان کرد: قبل از اینکه به مانع برسیم باید کارها، به سرعت انجام شود تا در ساخت مسکن نیز عقب نمانیم. 

استاندار گیلان هماهنگی بین بنیاد مسکن و راه و شهرسازی را برای اجرای طرح جهش تولید مسکن مهم دانست و گفت: دستگاه ها باید در هماهنگی با هم، امور را به پیش ببرند ضمن آنکه توازن و توزیع عادلانه احداث مسکن در شهرها، مورد توجه باشد. 

عباسی با اشاره به اعلام آمادگی بخش خصوصی برای مشارکت جدی در این طرح افزود: باید از بخش خصوصی مطابق با ابلاغیه قانون جهش تولید مسکن، بهره لازم گرفته و مشکلات و موانع در این مسیر برطرف شود و در نظر داشتن امکانات تجاری، آموزشی و رفاهی در مکان هایی که مسکن احداث می شود، ضروری است. 

وی، ویلاسازی و تغییر کاربری اراضی را منجر به مهاجرت روستاییان دانست و بیان کرد: اجازه تغییر کاربری اراضی را نمی دهیم چراکه جهش تولید مسکن، طرحی برای سکونت دائمی افراد بومی است نه آنکه اشخاصی با هدف اقامت در استان برای مدتی از سال، از آن بهره بگیرند. 

به گفته استاندار گیلان، نباید عرصه برای ساکنان گیلان تنگ شود و به طور جدی، از نهادهای ذیربط انتظار دارم اجازه تکرار اتفاق تلخ تغییر کاربری ها را ندهند و شخصا بر حسن انجام این کار، نظارت می کنم. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان