جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه مدیران و کارکنان در برابر سؤالات و مطالبات مردم مسؤول هستند و باید پاسخگو باشند، گفت: بسیج ادارات باید در جهت افزایش میزان رضایتمندی و تسریع در انجام امور تلاش کند تا ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی امروز در همایش گام دوم انقلاب و نقش بسیج ادارات در تحقق دولت اسلامی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی رشت، عدم توجه به فرامین راهبردی رهبر معظم انقلاب به صورت عملی را یکی از ضعف های نظام اجرایی و اداری دانست و اظهار کرد: میزان توفیق ما در تحقق شعار سال نباید صرفاً ظاهری و شعاری باشد بلکه باید در عمل، به مردم گزارش دهیم. 

وی با اشاره به مؤلفه های مختلف مورد تأکید رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم گفت: در استانداری و سایر ادارات باید برای تبیین هریک از مؤلفه ها، برنامه گذاشته شود و اقدامات صورت گرفته در مؤلفه های اخلاق، عدالت و آزادی در مدت چهار دهه که از عمر انقلاب می گذرد، باید آسیب شناسی شود. 

به گفته نماینده عالی دولت در گیلان، باید وضعیت کنونی کشور و استان در اجرای اهداف استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی مورد تأکید در نقشه راه حضرت امام (ره)، میزان توفیق در سند چشم انداز و برنامه های توسعه در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی را مشخص کنیم. 

عباسی به مشخص بودن چارچوب مؤلفه آزادی در قانون اساسی بر مبنای اعتقادات دینی، اسلامی و انقلابی اشاره کرد و افزود: آزادی به معنای بی بند و باری نیست و به ویژه در ادارات؛ مدیران و کارکنان باید در استفاده از اختیارات، تقوای سیاسی، اداری و اجتماعی داشته باشند. 

استاندار گیلان بر لزوم برخورداری بسیجیان از اخلاق حسنه تأکید و چفیه را یک نشان از تفکر بسیجی دانست و تصریح کرد: بسیجی، خداوند را ناظر بر اعمال خود می داند و در مواجهه با بیت المال از آن در جهت منافع مردم استفاده می کند. 

وی با تأکید بر اینکه مدیران و کارکنان در برابر سؤالات و مطالبات مردم مسؤول هستند و باید پاسخگو باشند، گفت: بسیج ادارات باید در جهت افزایش میزان رضایتمندی و تسریع در انجام امور تلاش کند تا اجازه بروز فساد داده نشود. 

استاندار گیلان بر ضرورت تجلی فرهنگ و تفکر بسیجی در کار، رفتار، سبک زندگی و ساده زیستی تأکید کرد و افزود: با پرهیز از تجمل گرایی و ریخت وپاش در شرایط اقتصادی کنونی، باید در جهت اجرای منویات رهبر معظم انقلاب و بیانیه گام دوم گام برداریم. 

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه باید بدون تبعیض برای مردم کار کنیم، به مقایسه خدمت رسانی به روستاها در دوران قبل و بعد از انقلاب پرداخت و گفت: پس از پیروزی انقلاب؛ تلاش های بسیاری برای اجرای عدالت و خدمت رسانی به مناطق محروم صورت گرفته اما همچنان کارهای باقیمانده بسیار است. 

عباسی بر لزوم خشکاندن ریشه فساد تأکید کرد و با بیان اینکه درد مردم محروم را درک می کنم، افزود: فرمانداران و بخشداران برای شنیدن مشکلات روستاییان با حضور در مناطق روستایی، رنج زحمت حضور این قشر شریف در ادارات را بکاهند. 

وی با بیان اینکه مردم باید احساس کنند که حقیقتا دولت اسلامی در رأس کار است، تصریح کرد: با دعای مردم و همت مضاعف، تلاش می کنیم تا تفکر بسیجی و روحیه انقلابی بر فضای استان حاکم باشد و فرهنگ «ما می توانیم» را در گیلان به منصه ظهور برسانیم. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان