جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- ایرنا- استاندار گیلان با اشاره به نهضت ملی مسکن در کشور گفت :سهم استان از این طرح ۲۸ هزار واحد در سال است .

 اسدالله عباسی غروب یکشنبه در جلسه شورای مسکن استان با اعلام این که  درحال حاضر  حدود ۶ هزار واحد آماده  شده است ، اظهار داشت: در نقاطی کارهایی شروع شده که نیمه تمام است که در مجموع باید حدود ۱۱ هزار واحد مسکن تا پایان اسفند تکمیل شود.

وی اولویت ساخت را برای  بخش های مربوط به محرومان و بهزیستی  عنوان و با تاکید بر ضرورت توجه به زیرساخت ها خاطرنشان کرد:  هر جایی که مسکن احداث می شود باید قبل از آن به زیرساخت های آن توجه شود.

وی تاکید کرد : باید پیش بینی های لازم برای عدم تکرار ضعف های  مسکن مهر در نهضت ملی مسکن  انجام شود.

استاندار گیلان با اشاره به محدودیت زمین در استان گفت : با وجود محدودیت زمین، نباید در هر جایی  مثل حاشیه رودخانه ها  سرمایه گذاری کرد و زمین باید دارای ارزش باشد که پس از ساخت  تهدیدها و نگرانی هایی برای آن وجود نداشته باشد.

وی با تاکید بر ضرورت سرعت بخشی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن و عدم توقف آن گفت: برای تامین مصالح همچون میلگرد و سیمان هماهنگی های لازم با صمت انجام شود  و در زمینه مصالح مورد نیاز  نباید صادراتی  انجام شود ؛ ضمن اینکه سرعت منطقی برای کار وجود داشته باشد.

عباسی با اشاره به اینکه نیمه دوم سال به دلیل بارندگی ها و شرایط جوی ممکن است در ساخت مسکن مشکلاتی وجود داشته باشد ،تصریح کرد: قبل از اینکه به مانع برسیم باید به سرعت کارها انجام شود.

وی هماهنگی بین بنیاد مسکن و راه و شهرسازی را برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن مهم دانست و گفت: دستگاه ها نباید ناهماهنگ باشند و اگر مشکلی به وجود آید دستگاهی که نا هماهنگ باشد تاوانش را باید پس بدهد.

استاندار گیلان همچنین بر توازن و توزیع عادلانه  احداث مسکن در شهرها تاکید و با اشاره به اعلام آمادگی بخش خصوصی برای اجرای  طرح نهضت ملی مسکن تصریح کرد:  باید از بخش خصوصی بهره لازم گرفته شود و مشکلات و موانع را در این مسیر برطرف کنید.

وی همچنین خاطرنشان کرد : در مناطقی که برای نهضت ملی مسکن در نظر گرفته می شود،  باید بخش تجاری و آموزشی هم در نظر گرفته شود.

عباسی یکی از مشکلات را  مستثنیات خواند و گفت: رئیس جمهوری دستور داد تا مستثنیات را مشخص کنیم و دستگاه ها باید این مشکل را رفع کنند.

  وی با اشاره به عزم جدی دولت برای رفع مشکلات در بخش های مختلف همچون  پسماند و تالاب  گفت : در بخش مسکن هم ۲۸ هزار  واحد مسکن باید احداث شود اما  تهدیدها یی هم در این زمینه وجود دارد .

استاندار گیلان با بیان اینکه اولویت ویلاسازی و تغییر کاربری باعث خروج روستاییان شده است،گفت :در این ارتباط نگرانی دارم و اجازه نمی دهم که از این طرح برای تغییر کاربری استفاده شود

وی گفت: این طرح نهضت ملی مسکن برای ساکنان گیلانی یا فرزندان گیلانی که قصد بازگشت برای سکونت  دارند، پیش بینی شده است  و  نه برای اشخاصی  که مدتی از سال را قصد دارند ، در ویلاهای شان اقامت کنند.

 استاندار گیلان تاکید کرد: ما نباید فضا را برای غیربومی ها باز بگذاریم و  برای ساکنان گیلان عرصه را تنگ کنیم .

وی تاکید کرد که  من به این موضوع حساسیت دارم و کاربری ها نباید از دست شما خارج شود  و اتفاقی که اخیرا افتاده بود نباید دوباره تکرار شود.

 نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد:  به صورت غیر محسوس بر عملکرد همه دستگاه ها در تمامی شهرستانها نظارت می کنم.

گیلان با ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت از استان های گردشگری و تجاری کشور است. نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان