جستجوگر خبری شهرستان شفت

سریال «زیر آبی» با موضوع مشکلات اجتماعی از ۱۱ آذر از شبکه باران به نمایش گذاشته خواهد شد.

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ امروز مدیرکل صدا وسیما مرکز گیلان، استاندار، نمایندگان رشت و صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسولان استانی از روند نهایی تولید "سریال زیرآبی" بازدید کردند.
مدیرکل صدا وسیمای مرکز گیلان در این بازدید گفت:سریال طنز «زیر آبی» با مضمون اجتماعی، روایتگرِ اهمیت و نقش خانواده، احترام به بزرگتر‌ها و آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد و طلاق است.
محمد باقرباقر زاده افزود: این سریال در ۵۰ قسمت ۲۵ دقیقه‌ای تهیه شده که پخش آن ۱۱ آذر همزمان با سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی از شبکه باران آغاز خواهد شد.
وی همچنین از پخش سریال ۶۵ قسمتی روز‌های روشن به تهیه کنندگی سید امیر علوی، سریال ۶۵ قسمتی خانواده شاد، به تهیه کننده گی فرهاد ورزل دوست و همچنین سریال ۱۸ قسمتی کرونا با موضوع ایثار و فدکاری پرستاران به زودی از شبکه‌های سراسری، و شبکه استانی باران خبر داد.
استاندار گیلان هم در بازدید از این سریال، انتقال مفاهیم آموزنده فرهنگ ایرانی - اسلامی به زبان هنر را یک ضرورت خواند و گفت: از ظرفیت جوانان هنرمند استان، در خلق آثار فاخر که نمایانگر فرهنگ اصیل گیلان است، باید استفاده شود.
اسدالله عباسی، هدف از ساخت چنین سریال‌هایی را انتقال پیام‌های فرهنگی با ابزار‌هایی همچون طنز عنوان کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف بر ضرورت مقابله با شبیخون فرهنگی و جلوگیری از آسیب دشمنان به فرهنگ تأکید دارند.
وی به پیشینه و تمدن هزاران ساله این خطه با تپه‌های مارلیک و فرهنگ اسلامی گیلانیان اشاره و تاکید کرد: بزرگانی، چون میرزاکوچک جنگلی، افتخار این سرزمین هستند.
استاندار به نشست اخیر استانداران و نمایندگان استان‌های شمالی با رئیس‌جمهور و طرح مشکلات گیلان در حوزه‌های مختلف اشاره و تاکید کرد: در کنار پرداختن به مسائل اقتصادی و معیشتی، موضوعات اجتماعی، فرهنگی، سبک زندگی و اخلاق هم از اهمیت خاصی برخوردار است.
عباسی با بیان اینکه برای ترغیب هنرمندان به تولید آثار فاخر باید به افزایش درآمدشان هم توجه شود، گفت: پیگیر حل مشکل تالار مرکزی شهر رشت هستیم.

محمدرضا احمدی نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید برای ترغیب هنرمندان و افزایش فعالیت آن‌ها به موضوع بیمه آن‌ها هم توجه شود افزود: هنرمندان با انتقال مفاهیم فرهنگ اصیل گیلان می‌توانند معرف میراث گرانبهای این خطه باشند.
سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی هم در بازدید از روند تولید این سریال گفت: صدا و سیمای مرکز گیلان با تولید آثار فاخر در سال‌های اخیر در بین استان‌ها درخشش قابل توجه‌ای داشته است.
مجموعه تلویزیونی "زیر آبی" به تهیه کنندگی عبدالله جلالی، نویسندگی و کارگردانی سعید نعمتی و با نقش آفرینی بازیگرانی ازجمله سهیلا اخلاقی، ابوذرجلالی، محمد هندی، فریبرز زیده سرایی، سعید نعمتی، نازنین صابر، شعله اسفندیاری و مریم جلالی از ۱۱ آذر پخش خواهد شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان