جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با قدردانی مجدد از تلاش های کادر درمان تاکید کرد : اهتمام و پیگیری دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای پرداخت مطالبات معوق کادر درمان استان ضروری است.

 به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی روز شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا گیلان با اشاره به پوشش ۹۲ درصد جمعیت استان در تزریق دُز اول واکسن و نیز ۱۴ شهرستان آبی استان، نقش واکسیناسیون و کاهش ابتلا به بیماری را یادآور شد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی باید نسبت به انجام گسترده تر تزریق دُز دوم واکسن و نیز دُز سوم ، ورود جدی تری داشته باشد.

وی به دانشگاه علوم پزشکی استان همچنین تأکید کرد که علاوه بر روستاها، تزریق واکسن به ساکنان مناطق حاشیه شهرها را نیز مدنظر قرار دهد و در جلسه آینده ستاد استانی مدیریت کرونا، گزارشی از انجام این مهم ارائه کند.

استاندار گیلان همچنین با بیان اینکه باید واکسن به تعدادی از دانش آموزانی که هنوز واکسینه نشده اند، تزریق شود، بر لزوم توجه به استانداردهای لازم در کلاس های درس حضوری تاکید کرد.

عباسی با اشاره به اهمیت کنترل مراعات پروتکل های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری و نیز مرزهای دریایی و زمینی استان، خواستار نظارت جدی تر نهادهای متولی در امر رعایت توصیه ها شد.

علاوه بر املش، سیاهکل و شفت، لنگرود، لاهیجان، آستانه اشرفیه، رشت، خمام، بندرانزلی، فومن و تالش که پیش از این آبی بودند، رودسر ، صومعه سرا و ماسال نیز به شمار شهرستان های آبی افزایش یافت.

همچنین بر اساس ارزیابی نرم افزار ماسک شهرستان رضوانشهر که هفته گذشته آبی بود در نقشه جدید زرد شد و علاوه بر این رودبار وآستارا نیز زرد هستند و هیچ شهرستانی در استان گیلان قرمز و نارنجی نیست.

ویروس کرونا که از اوایل تیرماه در موج پنجم نسبت به خیزهای دیگر مبتلایان بیشتری را راهی بیمارستان کرد بعد از ۲ ماه جدال از اوایل شهریور ماه تاکنون در گیلان روند کاهشی را طی می کند اما با گذشت نزدیک سه ماه هنوز به آخرین آمار موج چهارم یعنی زیر ٢٠٠ نفر نرسیده است.

هم اکنون ۲۴۹ بیمار مبتلا به کووید ١٩ در بیمارستان های گیلان بستری بوده و ۵۵ بیمار بدحال هستند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان