جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه ۱۴ شهرستان استان در وضعیت آبی قرار دارند، گفت: سه شهرستان همچنان در وضعیت زرد قرار دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، آبتین حیدرزاده صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین رنگ بندی کرونایی شهرستان استان گیلان، اظهار کرد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت ۱۴ شهرستان گیلان در وضعیت آبی قرار دارند.

وی با بیان اینکه در دو هفته گذشته شهرستان قرمز و نارنجی در استان گیلان نداشته ایم، افزود: هم اکنون تنها سه شهرستان آستارا، رودبار و رضوانشهر در وضعیت زرد قرار دارند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه با وجود روند کاهشی کرونا در استان اما وضعیت همچنان شکننده است، اضافه کرد: رعایت دستور العمل ها و شیوه نامه های بهداشتی و فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک باید همانند گذشته با جدیت مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به روند واکسیناسیون در استان گیلان و با بیان اینکه تاکنون بیش از ۹۳ درصد گیلانی ها دُز نخست واکسن را تزریق کرده اند، تصریح کرد: بیش از ۷۸ درصد شهروندان گیلانی نیز دُز دوم را دریافت کرده اند.

حیدرزاده با بیان اینکه شهروندان باید به تزریق واکسن توجه ویژه ای داشته باشند، گفت: واکسیناسیون در کنار رعایت دستور العمل ها ایمنی را بیشتر و موارد ابتلاء، بستری و فوتی های ناشی از کرونا را کاهش می دهد.

وی همچنین به تزریق دُز سوم واکسن کرونا به گروه های خاص و افراد بالای ۶۰ سال اشاره و اظهار کرد: تاکنون ۴۱ هزار و ۸۹۶ نفر از افراد بالای ۶۰ سال در گیلان دُز سوم را دریافت کرده اند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه روند ابتلاء و بستری های کرونایی در روزهای گذشته ثبات داشته است، گفت: در شبانه روز گذشته ۶۵ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان های گیلان پذیرش شدند.

حیدرزاده تأکید کرد: روند نزولی آمارها باید زمینه عادی انگاری و عدم رعایت شیوه نامه ها را در سطح جامعه ایجاد کند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان