جستجوگر خبری شهرستان شفت

گروه استان ها- دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس با تشریح جزئیات جدید از طرح ساماندهی کارکنان دولت گفت: برخی کارمندان "استخدام" و برخی دیگر در این "تبدیل وضعیت" می شوند.

خلیل بهروزی فر در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، درباره تشکیل کمیته کارشناسی با محوریت طرح ساماندهی کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: با حضور اعضای کمیسیون و کارشناسان مربوطه هفته گذشته جلسه طولانی پیرامون طرح ساماندهی کارکنان برگزار شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بندهای متفاوت طرح ساماندهی کارکنان دولت بررسی شد خاطرنشان کرد: این بررسی ها منجر به این شد که طرح مذکور به صحن کمیسیون وارد شده و در دستور کار صحن کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

بهروزی فر گفت: بسیاری از کارکنان دولت دارای قراردادهایی به عناوین مختلف هستند، این نیروهای کار حقوق خود را از بودجه عمومی کشور دریافت می کنند اما دریافتی ها متناسب با کاری که ارائه می دهند نیست و با توجه به حضور واسطه بین آنان و وزارت خانه ها و سازمان ها امنیت شغلی نیز ندارند.

استاندار گیلان از دستور رئیس جمهور برای ایجاد مدیریتی مستقل برای رسیدگی به معضل پسماند استان های شمالی کشور خبر داداستاندار گیلان: "گرانی و کمبود کالای اساسی" خط قرمز ستاد تنظیم بازار است100 واحد صنعتی راکد به چرخه تولید استان گیلان باز می گردد

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: طبق بررسی های انجام شده حول طرح ساماندهی کارکنان دولت در صورت تصویب طرح تعدادی از نیروها به عنوان مشاغل کارگری مشمول قانون کار شده و تعدادی دیگر نیز به شکل رسمی استخدام می شوند.

وی با بیان اینکه در این میان تعدادی از نیروها آزمون دادند اما تکلیف آن ها روشن نشده افزود: با اجرای این طرح افرادی که آزمون داده اند همچنین افرادی که آزمون ندادند تعیین تکلیف می شوند اما تعدادی به عنوان مشاغل کارگری مشمول قانون کار می شوند و تعدادی مشمول تبدیل وضعیت رسمی خواهند شد.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع بعدی که در این طرح بررسی می شود منابع تبدیل کارکنان است عنوان داشت: طبق بررسی ها و ملاحظاتی که در کمیته کارشناسی انجام شد با تبدیل وضعیت کارکنان دولت مبالغی که در اختیار پیمانکاران بود آزاد می شود.

نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این اقدام مبلغی برای دولت باقی می ماند و بخشی دیگر در جهت افزایش حقوق کارکنان به آنان پرداخت می شود بنابراین اجرای طرح ساماندهی کارکنان دولت تأثیر مناسبی در حقوق و مزایای کارکنان می گذارد.

انتهای پیام/614نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شفت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان