جستجوگر خبری شهرستان شفت

فرماندهی تیپ نیروهای ویژه تکاوری اباعبدالله(ع)، خلیج فارس را رزمگاه نیروی دریایی سپاه با متجاوزان آمریکایی از ابتدای تشکیل این نیرو عنوان کرد و گفت: ما دائماً در خلیج فارس مقتدرانه حضور داریم تا اجازه ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، دریادار دوم پاسدار صادق عمویی امشب در شانزدهمین یادواره ۱۱۰ شهید تخریبچی استان گیلان در گلزار شهدای رشت با اشاره به ژرف نگری حضرت امام (ره) اظهار کرد: امام داخل بسیج را با آینده نگری و ژرف اندیشی خود تشکیل دادند.

وی با اشاره به خدمات بسیج در قبال کشور از آغازین روزهای تأسیس بیان کرد: در همین ایام کرونا دیدیم که بسیج چگونه به کمک مردم و دولت آمد و در آمار تلفات کاهش چشمگیری ایجاد شد، بسیج نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورها نیز حامی مردم مستضعف است.

فرماندهی تیپ نیروهای ویژه تکاوری اباعبدالله(ع) با اشاره به اقتدار سپاه برای تشکیل گردان های تخریب در زمان جنگ گفت: استان های شمالی در این اقدام پیش قدم بودند و با شکل گیری گردان های تخریب، دور عملیات ها بیشتر شد و نقش بسیاری در پیروزی های عملیات های زمان جنگ داشتند.

عمویی با بیان اینکه سپاه پاسداران با پیروزی انقلاب اسلامی به وجود آمد و از همان آغاز با چالش های بسیاری مواجه شد و مأموریت های بسیاری اجرا می کرد، تصریح کرد: تشکیل سپاه بر اساس قرآن و آموزه های دینی بود، نیروی دریایی سپاه نیز به فرمان امام راحل (ره) در شهریور ۶۴ تشکیل شد، در همان سال عملیات والفجر۸ توسط نیروی دریایی سپاه انجام شد که موازنه ای را به نفع ما رقم زد و شرق و غرب متوجه شدند ایران پیروز جنگ خواهد بود و در سال ۶۵ نیز با انجام عملیات کربلای۵ این امر را مسلم کرد و موجب حضور مستقیم آمریکا به طور مستقیم در دریا شد.

فرماندهی تیپ نیروهای ویژه تکاوری اباعبدالله(ع) خلیج فارس را رزمگاه نیروی دریایی سپاه با متجاوزان آمریکایی از ابتدای تشکیل این نیرو عنوان کرد و گفت: ما جزایر مهمی در خلیج فارس داریم که توسط نیروی دریایی سپاه حراست می شود و دائماً در خلیج فارس نیرو داریم تا اجازه تعرض به بیگانگان را به این مناطق و جزایر ایران ندهیم.

عمویی با اشاره به اشراف بالای نیروی دریایی سپاه بر آب های ایران و منطقه بیان کرد: آمریکایی ها در جریان اخیر نفتکش ها به لحاظ تعداد از ما بیشتر بودند و این لطف خداوند و اراده نیروهای ایرانی بود که باعث سربلندی ایران و ذلت آمریکا شد.

وی خطاب به مردم ولایت مدار استان گیلان گفت: تا جان در بدن داریم برای مردم جان فشانی خواهیم کرد و از آرمان های امام و شهدا پیروی خواهیم کرد، اگر دشمنان ما در هر جای عالم به کشتی های ما تعرض کنند مطمئنم باشند جواب محکمی خواهند دید و از مردم نیز می خواهیم دعا کنند تا در این مسیر پیروزی های بیشتری برای ما رقم بخورد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷/ قنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان