جستجوگر خبری شهرستان شفت

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه بسیج بهترین الگوی مدیریت جهانی است، گفت: بسیج بهترین حلقه اتصال هم گرایی و وحدت بین دستگاه هاست.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی عصر امروز در دیدار با فرماندهی و معاونین سپاه قدس گیلان با تبریک گرامیداشت هفته بسیج به تشریح فلسفه شکل گیری این شجره طیبه پرداخت و اظهار کرد: تشکیل بسیج حرکت بزرگی بود که تضمین کننده دوام و قوام انقلاب شد.

وی با اشاره به تلاش های بسیج در عرصه های مختلف، افزود: تلاش های بسیج در این ۴۲ سال بر هیچ احدی پوشیده نیست.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه کارنامه درخشان بسیج سرشار از خدمت مخلصانه به مردم است، گفت: بسیج نگاه و تفکرش فقط خدمت خالصانه و صادقانه به مردم بوده و هست.

فلاحتی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم، بیان کرد: روح بلند و ملکوتی حاج قاسم بر همه عالم حاکم است و همه از وی به نیکی و بزرگ مردی یاد می کنند و شهدا در بهشت دارای درجات مختلفی هستند که یکی از بالاترین درجات از آن شهید حاج قاسم است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره ریزش ها و رویش های انقلاب اسلامی، بیان کرد: در بسیج شاهد رویش های بزرگی بوده و هستیم و استمرار این رویش ها در بسیج موجب قوام بخشی انقلاب می شود.

فلاحتی با اشاره به اقدامات ارزشمند سپاه و بسیج در عرصه های مختلف گفت: بسیج در همه بحران ها از قبیل سیل، زلزله و کرونا مرد اول میدان بوده و با تلاش های خستگی ناپذیرشان موجب دلگرمی مردم شده اند.

وی، باورمندی نظام بر پایه روحیه بسیجی و انقلابی، افزود: نظام اسلامی با روحیه بسیجی دوام و قوام پیدا می کند و جز با تفکر و روحیه بسیجی نمی توان بر مشکلات فائق آمد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر لزوم زمان شناسی و تقویت علم و آگاهی بسیج در عرصه های مختلف، گفت: بسیج بهترین حلقه اتصال هم گرایی، ایجاد وحدت و همدلی بین دستگاه هاست.

فلاحتی با بیان اینکه بسیج بهترین الگو در مدیریت جامعه جهانی است گفت: عملکرد بسیج در این سال ها به گونه ای بوده که به عنوان مدل در سایر کشورها الگوبرداری شده است.

وی با تاکید بر تکلیف محوری بسیج در عرصه های مختلف، افزود: هرگاه مسؤولان نظام بر اساس تکلیف محوری و دستورات و منویات مقام معظم رهبری حرکت نکردند در آن برهه نظام ضربه خورده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با انتقاد از عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم روحانی، تصریح کرد: اهل سیاه نمایی نیستیم ولی دولت یازدهم و دوازدهم در اکثر محورها و تصمیم گیری ها بر اساس منویات رهبری حرکت نکرده و نظام و مردم با چالش جدی روبرو کرد.

فلاحتی با بیان اینکه چندین سال طول می کشد تا کشور در ریل اصلی حرکت به سوی توسعه و پیشرفت برگردد، تصریح کرد: دولت گذشته بر اساس تفکر و روحیه بسیجی عمل نکرد و کشور دچار عقب ماندگی های فراوان در بخش های مختلف شد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، بصیرت افزایی را یکی از مهم ترین ماموریت های بسیج در عرصه های مختلف برشمرد و بیان کرد: افزایش بصیرت در جامعه از وظایف مهم بسیجیان در عرصه های مختلف است و تا حدودی در جامعه تحقق یافته است.

فلاحتی با تاکید بر سوق دهی جوانان و نوجوان به سمت بسیج، بیان کرد: جوانان را می بایست به سمت بسیج و تفکر بسیجی سوق دهیم و تا توان داریم جذب حداکثری داشته باشیم.

به گفته وی، حضور میدانی بسیج در عرصه های مختلف سیل، زلزله و کرونا نشان دهنده تعهدپذیری بسیج به نظام و انقلاب است.

بسیج حلاج مشکلات است/ گیلان پیش قراول بسیجیان کشور

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این دیدار با تقدیر از حمایت های همه جانبه آیت الله فلاحتی از سپاه و بسیج، اظهار کرد: روحیه بسیج و تفکر بسیجی در کشور و استان موجب امید افزایی در جامعه شده است.

سردار محمد عبدالله پور با اشاره به نگرش و نگاه بسیجی مردمان گیلان زمین افزود: مردم گیلان در آوردگاه های مختلف نشان دادند که یک بسیجی واقعی هستند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به شیوع کرونا و عملکرد مثبت و اثرگذار سپاه و بسیج در مبارزه با کرونا بیان کرد: سپاه و بسیج در ایام کرونا در کنار جبهه سلامت بود و پابه پا برای سلامت مردم کوشید.

عبدالله پور با بیان اینکه گیلان مقام نخست واکسیناسیون در کشور را کسب کرد گفت: با حضور بسیجیان در کنار بهداشت و درمان در انجام واکسیناسیون تجربه بسیار ارزشمندی بود که گیلان را در کشور ممتاز کرد.

وی، بسیج را حلاج مشکلات و بحران ها در عرصه های مختلف دانست و افزود: تجربه نشان داده که بسیج می تواند در همه بحران اثرگذار و موفق عمل کند.

فرمانده سپاه قدس گیلان گریزی هم به مشارکت در انتخابات اخیر و ایجاد حفره ناامیدی جامعه زد و تصریح کرد: بسیج با تلاش فراوان توانست برخی حفره های ناامیدی در جامعه را پر کند و مردم را به پای صندوق های رای بکشاند و از این رو مشارکت از ۴۲ درصد به ۵۷ درصد افزایش پیدا کرد.

عبدالله پور با اشاره به روحیه محرومیت زدایی بسیج در جامعه، بیان کرد: توزیع روزانه بیش چهار هزار بسته معیشتی در گیلان در محلات و مناطق آسیب پذیر بخشی از اقدامات بسیج در حوزه محرومیت زدایی بوده است.

وی با اشاره به نقش اثرگذار طیبه شجره صالحین در تربیت افراد انقلابی و دینی، افزود: پرورش قریب یک هزار و ۵۰۰ قاری به عنوان حافظان قرآن از دیگر اقدامات انسان سازی بسیج بوده و این تعداد به سه هزار نفر رسیده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با استناد از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بسیج کلید حل مشکلات کشور است، گفت: بسیج با روحیه انقلابی که دارد در هر مشکل و بحرانی ورود کند، آن مشکل و بحران را حل می گند.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان