جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - امام جمعه موقت آستارا با اشاره به گلایه مومنان و خانواده های شهدا از رواج برخی هنجارشکنی های فرهنگی در این شهرستان، واکنش دادگستری و دادستانی را برای مقابله با عاملان ناهنجاری ها ...

حجت الاسلام ناصر صالحی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای آستارا گفت: عرضه مواد مخدر و کشف حجاب به مشکلی جدی تبدیل شده و غیرقابل چشم پوشی است و باید دستگاه قضایی به صورت انقلابی وارد میدان شود و این مشکلات با پشت میز نشستن و در ساعت ۱۴ کارت زدن، برطرف نخواهد شد.

وی افزود: برخی اقلام غیرفرهنگی در محوطه بازار ساحلی فروخته می شود که زیبنده این شهرستان نیست و اگر مسئولان، معضلات فرهنگی را نمی بینند نابینا هستند و اگر مشاهده می کنند و عکس العمل نشان نمی دهند، به نظام، خانواده های شهدا و مردم خیانت می کنند.

خطیب جمعه آستارا به وظایف نمایندگان در قبال مردم نیز اشاره و تصریح کرد: کسانی که در دوره تبلیغات انتخاباتی برای گرفتن آرا مردم گلوی خود را پاره می کردند، اکنون باید همان گلو را برای دادخواهی مردم پاره کنند و از تریبون مساجد به موکلان خود گزارش کار بدهند.

صالحی تصریح کرد: نمایندگان مردم نباید نماینده برخی افراد یا جریان و حزب خاص باشند بلکه باید برای مردم کار کنند و غیر از خدمتگزاری به مردم، شان و منزلت دیگری برای خود قائل نباشند.

امام جمعه موقت آستارا سقط جنین را از مشکلات گریبانگیر جامعه دانست و گفت: طبق اطلاعات و آمار موجود، سقط جنین حدود ۲۳ برابر کرونا تلفات جانی دارد و سالانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار سقط جنین در ایران، برازنده این کشور اسلامی نیست.

صالحی ادامه داد: بهانه های والدین نظیر ما دختر نمی خواستیم یا میل به داشتن پسر نداشتیم یا تمایل به داشتن فرزند دیگر نداریم و به ناچار سقط جنین کردیم، تکلیف شرعی در قبال کشتار جنین را از دوش والدین بر نمی دارد.

خطیب جمعه آستارا اظهار کرد: برابر آمار موجود، فقط یک درصد سقط جنین با لحاظ توصیه های پزشکی انجام می گیرد و بقیه به طور کامل غیر قانونی و در اصل، کشتار جنین سالم است و در چنین شرایطی چگونه انتظار داریم بلا نازل نشود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان