جستجوگر خبری شهرستان شفت

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه قوای سه گانه متولی مقابله با حقوق های نجومی هستند، گفت: قوای سه گانه باید از خود شروع کرده و با اقدامات پیشگیرانه تلاش کنند تا بدخواهان به عنوان خزنده در بدنه نظام نفوذ ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان رشت با گرامیداشت پنج آذر روز بسیج و سالروز نیروی دریایی در هفته پیش رو اظهار کرد: بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سردادند.

وی با بیان اینکه در هفته پیش رو صدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی و همچنین سالروز شهادت آیت الله مدرس است، گفت: میرزا کوچک جنگلی گیلانی، روحانی متدین و پایبند به ارزش های اسلامی بود و اگر کسی درباره این چهره گیلانی و تاریخی در کشور دنبال چیزی غیر بیان چهره متدین و مبتنی بر ارزش های دینی باشد بی انصافی است، چراکه می خواهند در تاریخ مبارزات ایران، روحانیت را از ایران بگیرند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه آیت الله مدرس نیز در نامه ای از حامیان میرزا کوچک جنگلی گیلانی بوده و در نامه ای نوشته بود که هیچ انحرافی در مسیر او نبوده و نیست، افزود: روحانی مبارز میرزا کوچک جنگی و آیت الله مدرس دو چهره تأثیرگذار و مهم تاریخ معاصر ایران بوده که اقدامات بسیار مهمی را راهبری کردند.

وی با انتقاد از وضعیت حقوق های نجومی در کشور بیان کرد: امیدواریم این مسئله، دقیق و آبرومندانه پیگیری شود چراکه حقوق نجومی هم فسادزاست و هم باعث بی اعتمادی مردم می شود.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه قوای سه گانه متولی مقابله با حقوق های نجومی هستند، گفت: در مرحله اول باید از خود شروع کنند و اقدامات پیشگیرانه نیز در پیش گرفته و تلاش کنند تا بدخواهان به عنوان خزنده در بدنه نظام نفوذ نکنند.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه با قراردادن انسان های پاک در منصب مدیریت مانع رفتارهایی مانند حقوق های نجومی که منجر بر فروبردن زهر در گلوی مردم و خنجر بر گلوی آنان باشید، تصریح کرد: مسؤولان باید هرجا حقوق های نجومی را دیدند به مردم اعلام کنند تا امید در دل مردم ایجاد کنند و البته بهتر است قوای سه گانه اول از خود و مجموعه خود شروع کنند.

فلاحتی با اشاره به اینکه قرآن در برابر دشمنان سخت گیرانه سخن گفته است، بیان کرد: در دورانی که ما زندگی میکنیم هیچ گاه دشمنان را نباید محرم دانست چراکه هیچ گاه از تباه کردن و رنج دادن به کشور ما کوتاهی نکرده و کینه و دشمنی می کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بنا بر تاکید آیات قرآن نباید به دشمنانی که هدفشان نابودی ماست اعتماد کرد، افزود: امروز به سردمداران کفر جهانی به ویژه آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی می گوییم که از کینه و غیظ ملت ایران خفه شوید.

فلاحتی با اشاره به حضور معاونان سیاسی کشورهای اروپایی با صهیونیست ها که به ایران به بهانه ایجاد تنش، اتهاماتی وارد کردند، گفت: گروسی هم در ایران می گوید هیچ تخلفی ندیدیم ولی برمی گردد حرف خود را برمی گرداند چراکه آنها به دنبال یک اجماع جهانی علیه ملت ایران هستند.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه آمریکا و اروپاییان یدک کش آمریکا، همه دنیا نبوده و نمی توانند اجماع کنند، اظهار کرد: طرف برجامی باید تحریم ها را بردارد چراکه خوب می داند اگر برندارد نمی توانند مسیر ایران را متوقف کنند و انتظار می رود در جلسه آینده نماینده ایران باقدرت حرف ملت ایران را بزند.

فلاحتی با بیان اینکه باوجود گردشگر در گیلان مردم فقر مردم پنهان بوده چراکه سفر 30 میلیون گردشگر نفع اقتصادی برای مردم نداشته و صرفا تلی از ویرانی برای گیلان دارد، تصریح کرد: زیرساخت لازم برای بهره وری گردشگری وجود ندارد و زحمت و گرفتاری آن برای مردم بوده و برخی ها با ویلاسازی خود به ویژه برخی مسؤولان و آقازاده ها در باغات چای و برنج آسیب زده اند.

وی با بیان اینکه بیشترین مرگ ومیر گیلان ناشی از قلب و عروق است، گفت: گیلان یک مرکز درمانی تامین اجتماعی بیشتر ندارد در صورتی که برخی استان ها چندین بیمارستان دارند و ما با جمعیت بالای دو میلیون یک بیمارستان تامین اجتماعی بیشتر نداریم که این قابل قبول نیست.

امام جمعه رشت با بیان اینکه کشاورز ما تک محصول است و درآمد قابل تکیه ای ندارد، افزود: از سال ۹۷ این موضوع بیمارستان تامین اجتماعی را تاکید کردم تا الان ۱۴ میلیاردی گذاشتند که باید افزایش یابد، از طرفی بحث جراحی قلب باید فعال شود، امیدواریم این موضوع عملیاتی شود و امیدواریم با ساخت وساز جدید علوم پزشکی اتفاقات خوبی بیفتد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان