جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا – در پی انتشار گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گیلان از محرومیت کودک نابینای رضوانشهری، جمعی از مسئولان شامل دستگاه های اجرایی و خدماتی برای حل مشکل این کودک و خانواداش راهی جنگل های این ...

به گزارش ایرنا، یکشنبه هفته گذشته خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گیلان گزارشی از محرومیت کودک رضوانشهری و خانواده اش در دل جنگل های استان منتشر کرد که واکنش های سریع مسئولان را به همراه داشت. 

اشکان کاسی، نوجوان کم بینا و پرتلاش در روستای جنگلی «بنی منی کش» از توابع بخش مرکزی رضوانشهر است که به همراه خانواده اش به دلیل محرومیت شدید مالی از مشکلات متعددی رنج می برند.

فقدان برخوداری از ابتدایی ترین خدمات همچون درمان، انرژی آب آشامیدنی و تحصیل گوشه ای از محرومیت اشکان و خانواده اش است که خبرگزاری ایرنا آن را به تصویر و قلم کشاند که منجر شد مسئولان شهرستان رضوانشهر با تشکیل تیمی کامل از دستگاه های خدماتی، سپاه و دیگر نهادهای اجرایی و فرهنگی را به خانه این کودک روشن دل در دل جنگل های رضوانشهر بکشاند.

ایرنا مظلومیت کودک نابینا رضوانشهر را به گوش مسئولان رساند

فرماندار رضوانشهر گفت: بدنبال انتشار گزارشی تحت عنوان، نوای کودکانه حسرت برای خواندن از قلب جنگل های گیلان، توسط خبرگزاری ایرنا از این شهرستان، درواقع مظلومیت و صدای تنهایی و محرومیت این کودک نابینا به گوش مسئولان رسید.

محمودقاسمی که روز پنجشنبه به اتفاق جمعی از مسئولان باحضور در محل سکونت اشکان ۱۱ ساله و ضمن تشکر از این رسانه ملی افزود: به دنبال انتشار گزارش مذکور، هماهنگی های لازم برای رفع مشکلات این خانواده مظلوم و ارسال اکیپ های مربوطه برای بررسی موضوع در دستورکار قرار گرفت.

وی که به اتفاقا امام جمعه، فرمانده سپاه و جمعی از مدیران مربوطه در منزل کوچک و کاه گلی اشکان ۱۱ ساله حضور پیدا کرده بود، گفت: طبق هماهنگی های بعمل آمده با یکی از افراد خیر دربندرانزلی، نسبت به انتقال این کودک جهت مداوای چشم در تهران یا رشت و نگهداری آن اقدام خواهد شد.

فرماندار رضوانشهر بیان کرد: طبق برنامه ریزی ها برای بهبودی شرایط زندگی این مادر و فرزند همه دستگاه ها بسیج شده اند و زمینه ادامه تحصیل این کودک پس از مراحل درمان چشم فراهم خواهد شد.

ادامه این دیدار مادر اشکان با بیان مشکلات به همراه بغض های فروخورده گفت: ۱۱ سال است رنج تنهایی و غم بی کسی را در دل این جنگل، بدون هیچ گونه امکانی تحمل می کنیم.

وی با اشاره به مشکلات شوهرش ناشی از بیماری سخت ادامه داد: برایم جدایی از فرزند دلبندم سخت است و اشکان را هرجایی که ببرید (منظورش درمان اشکان است)منم بدنبالش خواهم آمد.

فرماندار رضوانشهر در ادامه تاکید کرد: برطرف شدن مشکلات اشکان و مادرش یک تکلیف برای همه مسئولان از جمله فرمانداری است و از خبرگزاری ایرنا می خواهیم تمامی مراحل رفع مشکلات این خانواده را پیگیری کنند. 

وی اظهار داشت: مسئولان باید در کوتاه ترین زمان نسبت به اقدامات خود در جهت رفع محرومیت این خانواده به فرمانداری گزارش دهند و این گزارشات نیز از طریق خود خانواده راستی آزمایی خواهد شد.  

شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، دارای ۲ بخش مرکزی و پره سر و ۱۲۰ روستا می باشد که در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

این شهرستان که بخش اعظم آن را عرصه های جنگلی و کوهستانی تشکیل می دهد دارای روستاها و روستانشینان محروم استنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان