جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - استاندار گیلان از رئیس جمهوری درخواست کرد تا اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه های نیمه تمام و طرح های توسعه ای و زیست محیطی این استان اختصاص یابد.

اسدالله عباسی غروب پنجشنبه پس از برگزاری نشست مجامع نمایندگان استان های شمالی با رئیس جمهوری در گفت وگو با خبرنگاران به تشریح موضوعات مطرح شده در این جلسه پرداخت و گفت: در این نشست کلیپی از مشکلات پسماند گیلان به نمایش گذاشته شد و براساس آن از رئیس جمهوری درخواست شد دستور رسیدگی برای  رفع این معضل به عنوان مهمترین مشکل استان صادر کند.

وی به توجه  دکتر رئیسی به رفع معضل پسماند استان های شمالی اشاره کرد و از ایجاد یک مدیریت مستقل برای حل این مشکل با دستور رئیس جمهوری خبر داد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به طرح موضوع تالاب به عنوان دغدغه مشترک مجمع نمایندگان استان و بیان اینکه از رئیس جمهوری برای اختصاص اعتبارات موردنیاز درخواست شد، خاطرنشان کرد: باتوجه به سوابق بررسی ها توسط وزارت نیرو و سازمان محیط زیست، رئیس جمهوری دستور بررسی مجدد و تهیه مستندات برای پیگیری مؤثر را صادر کرد.

وی مشکلات منابع طبیعی، آبخیزداری و تنش آبی به عنوان دغدغه روستانشینان و کشاورزان را از دیگر موارد مطرح شده در این نشست ذکر کرد که رئیس جمهوری دستور بررسی این موضوع در شورای مربوطه استان و ارسال نتایج به مرکز برای رسیدگی را صادر کرد.

استاندار گیلان همچنین از دستور آیت الله رئیسی برای تشکیل کارگروهی به منظور بررسی وضعیت تولید محصولات کشاورزی در استان خبر داد تا از این طریق مشکلات رسیدگی شود.

وی یادآور شد: مسئله یک هزار و ۱۱۳ واحد راکد و نیمه فعال گیلان از تعداد سه هزار واحد صنعتی، گردشگری و کشاورزی استان نیز در این جلسه مطرح و خواستار رسیدگی به این موضوع شدیم. عباسی افزود: درخصوص وضعیت سدهای در حال احداث، هشت کیلومتر باقیمانده آزادراه قزوین-رشت و نیز اتصال راه آهن رشت به بندر کاسپین و در ادامه به بندرانزلی و آستارا هم گزارشی ارائه و تأمین منابع اعتباری موردنیاز برای تسریع در روند احداث و تکمیل آنها درخواست شد.

 نماینده عالی دولت در گیلان اختصاص اعتبارات لازم برای لایروبی و ساماندهی رودخانه ها و آب بندان ها و نیز ارائه گزارشی از روند اجرای طرح جهش تولید مسکن در استان را از دیگر مواردی عنوان کرد که در نشست با رئیس جمهوری مطرح شده است.

گیلان با ۲ میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت در کرانه دریای خزر قرار دارد. نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان