جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان موضوعات مطرح شده در نشست مجامع نمایندگان استان های شمالی با آیت الله دکتر رئیسی رئیس جمهوری را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی غروب امروز پس از برگزاری نشست مجامع نمایندگان استان های شمالی با رئیس جمهوری در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به موضوعات مطرح شده در این جلسه اظهار کرد: در این نشست کلیپی از مشکلات پسماند گیلان به نمایش گذاشته شد و براساس آن از رئیس جمهوری درخواست شد دستور رسیدگی رفع این معضل به عنوان مهمترین مشکل استان صادر کند. 

وی به توجه آیت الله رئیسی به موضوع پسماند استان های شمالی اشاره کرد و از ایجاد یک مدیریت مستقل با موضوع پسماند با دستور رئیس جمهوری خبر داد. 

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به طرح موضوع تالاب به عنوان دغدغه مشترک مجمع نمایندگان استان و بیان اینکه از رئیس جمهوری برای اختصاص اعتبارات موردنیاز درخواست شد، تصریح کرد: باتوجه به سوابق بررسی ها توسط وزارت نیرو و سازمان محیط زیست، رئیس جمهوری دستور بررسی مجدد و تهیه مستندات برای پیگیری مؤثر را صادر کرد. 

استاندار گیلان مشکلات منابع طبیعی، آبخیزداری و تنش آبی به عنوان دغدغه روستانشینان و کشاورزان را از دیگر موارد مطرح شده در این نشست ذکر کرد که رئیس جمهوری دستور بررسی این موضوع در شورای مربوطه استان و ارسال نتایج به مرکز برای رسیدگی را صادر کرد. 

عباسی همچنین از دستور آیت الله رئیسی برای تشکیل کارگروهی به منظور بررسی وضعیت محصولات کشاورزی در استان خبر داد تا از این طریق مشکلات رسیدگی شود. 

به گفته وی، مسئله یک هزار و ۱۱۳ واحد راکد و نیمه فعال گیلان از تعداد سه هزار واحد صنعتی، گردشگری و کشاورزی استان نیز در این جلسه مطرح و خواستار رسیدگی به این موضوع شدیم. 

استاندار گیلان با اشاره به دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بیان کرد: در خصوص وضعیت سدهای در حال احداث، هشت کیلومتر باقیمانده آزادراه قزوین-رشت و نیز اتصال راه آهن رشت به بندر کاسپین مواردی مطرح و در ادامه درباره بندرانزلی و آستارا هم گزارشی ارائه و تأمین منابع اعتباری موردنیاز برای تسریع در روند احداث و تکمیل آن ها درخواست شد. 

عباسی اختصاص اعتبارات لازم برای لایروبی و ساماندهی رودخانه ها و آب بندان ها و نیز ارائه گزارشی از روند اجرای طرح جهش تولید مسکن در استان را از دیگر مواردی عنوان کرد که در نشست با رئیس جمهوری مطرح شده است. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان