جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان با بیان اینکه اگرچه میدان سخت و دشوار بوده اما باید با یاری یکدیگر گیلان را با بهره مندی از ظرفیت های آن بسازیم، گفت: برای مقابله با فساد، شعار فسادستیزی حلال مشکلات نیست بلکه باید با ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی عصر امروز در دیدار با اعضای ستادهای مردمی و انتخاباتی آیت الله رئیسی در استانداری گیلان با گرامیداشت هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا (ره) اظهار کرد: با شناسایی ظرفیت های استان باید در مسیر تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب گام برداشته شود و ما نیز در این مسیر مصمم بوده و از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم. 

وی با بیان اینکه اگرچه میدان سخت و دشوار بوده چرا که عرصه بی تقوایی سیاسی را بازکردند اما باید با یاری یکدیگر گیلان را با بهره مندی از ظرفیت های آن بسازیم، افزود: برای مقابله با فساد، شعار فسادستیزی حلال مشکلات نیست بلکه باید با پرداختن به علت های فساد با ریشه آن مقابله کنیم. 

استاندار گیلان با ابراز تأسف از اینکه ناامنی اداری موجبات تکدر خاطر بوده و باید با آن مقابله کرد، بیان کرد: امروز خود را مکلف می دانیم تا به عنوان خدمتگزار با بهره گرفتن از ظرفیت های استانی مشکلات را احصا کرده و یکی پس از دیگری آن ها را برطرف کنیم. 

عباسی پسماند را یکی از موضوعات مهم استانی دانست و تصریح کرد: مشکل پسماند مدیریتی است نه مالی و اعتباری، و نگاهی که معتقد است باید پول باشد تا کار کنیم نگاه منطقی نبوده، ما معتقدیم که باید کار کرد تا پول و اعتبار نیز فراهم شود لذا وقتی از اقتصاد گردشگری صحبت می کنیم باید به مسئله پسماند نیز تاکید کنیم چرا که گردشگری در فضایی که با مشکلات پسماند دست و پنجه نرم می کند بهره وری نخواهد داشت. 

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه در مسند استانداری بر اساس سیاست های آیت الله رئیسی برنامه ام محور وارد میدان شده ام، افزود: باید در حوزه شکوفایی اقتصاد گردشگری تلاش مضاعف کرد و اقتصاد کشاورزی را ارتقاء بخشید، این چه اقتصاد کشاورزی است که نه کشاورز را راضی میکند نه مردم را، لذا باید حلقه مفقوده مشکل را یافته و برای مشکلات چاره اندیشی کنیم. 

عباسی با تاکید بر توجه ویژه به اقتصاد دانش بنیان به عنوان اقتصادی پویا و کارآمد در گیلان و بروز شدن تکنولوژی گفت: برای پویایی اقتصاد برنامه های بسیار دیده شده است که بر مبنای نگاه جهادی و محوری در دستور کار قرار خواهد گرفت. 

وی با تاکید بر لزوم پویایی صنعت گیلان با توجه به مشکلات موجود بیان کرد: فردا نخستین جلسه ما با حضور رئیس جمهور است و موضوعات مختلف استانی مورد پیگیری قرار خواهد گرفت یکی از آن ها بحث پسماند به عنوان تهدیدی جدی است. 

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر برنامه های مدیریتی خود در استان تصریح کرد: با نگاه مدیریتی جهادی باید وارد میدان شد، درد دل مردم را شنید و به عنوان خط شکن حاضر شد و هزینه ها را به جان خرید و این همان نگاه مدیریتی جهادی است که با اعتقاد به آن وارد میدان شدیم. 

عباسی با بیان اینکه وقتی مسؤولیتی پذیرفته می شود باید متعهدانه پیش رفت، گفت: اگرچه از هر طرف دولت آیت الله رئیسی هجمه می کنند اما باید با توجه به خزانه ای که ۵۳۰ هزار میلیارد اسناد قرضی در آن وجود دارد، باید چاره اندیشی کرد. 

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه بستن گلوگاه های فساد نیازمند جراحی است، افزود: می طلبد همه دلسوختگان نظام و این جمعی که از پیش از انتخابات برای مردم تلاش کرده در این مسیر همراه ما و مشاور ما باشند. 

استاندار گیلان با بیان اینکه مشکلات جامعه با مدیریت صحبت از پشت میز حل نشده و باید در میدان بود و مشکلات را شناخت و حل کرد، تصریح کرد: تغییر مدیران در دستور کار است اما به هیچ عنوان سهم خواهی در انتخاب مدیران را نپذیرفته و حتی کسانی که از بیرون استان تلاش می کنند مورد گزینه های آن ها مسئولیت بگیرند، مورد انتخاب ما نخواهد بود. 

 

همراهی با استاندار برای تحقق مطالبات مردم 
نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به همراهی و همکاری با استاندار گیلان برای رفع معضلات و تحقق مطالبات مردمی اظهار کرد: از پیش از انتخابات نیروهای انقلابی جوانان و دلسوختگان انقلاب در میدان حاضر بوده و این حضور همچنان ادامه دار خواهد بود و در میادین مختلف تاثیرگزار خواهند بود. 

سیدعلی آقازاده با بیان اینکه جوانان و دلسوختگان انقلاب در ستاد آقای رییسی از مهره های موثری بودند که همواره برای تحقق مطالبات، خود را کنار استاندار می دانند، گفت: ارتباط دلسوختگان انقلاب فقط در مقطع انتخابات نبوده بلکه تداوم خواهد داشت چرا که نیازمندی های استان می طلبید تا این عقب ماندگی ها با نگاهی جهادی جبران شود و بحمدالله بستر و زمینه فعالیت این جهادی ها وجود دارد که می طلبد از همه این ظرفیت ها استفاده شود. 

به گزارش فارس، در ابتدای این نشست تعدادی از اعضای ستاد آیت الله رئیسی دغدغه ها و مطالبات مردم گیلان را در حوزه صنعت کشاورزی گردشگری اشتغال و مبارزه با فساد بیان کردند. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان