جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان گفت: با وجود رتبه نخست استان در کشور از نظر واکسیناسیون، شهرستان های آستارا و تالش از این نظر در پایین ترین رده قرار دارند و مسئولان برای ...

به گزارش خبرنگار ایرنا محمود قاسم نژاد روز چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در فرمانداری آستارا افزود: این استان اکنون بهترین شرایط مهار کرونا را از زمان شیوع تا حال حاضر دارد و اکنون ۲۵۰ تا ۲۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های گیلان بستری هستند و پنج شهرستان استان وضعیت زرد و ۱۲ شهرستان وضعیت آبی دارند.

وی اضافه کرد: موفقیت گیلان در زمینه واکسیناسیون، اتفاقی نیست و این توفیق را مدیون تلاش های کادر بهداشت و درمان و همکاری خوب سایر دستگاه ها، بسیج، اصناف و همراهی مردم هستیم.

معاون سیاسی استاندار گیلان افزود: بندر آستارا از لحاظ واکسیناسیون کرونا در پایین ترین میزان در استان قرار دارد و تالش نیز از لحاظ واکسیناسیون کرونا در شرایط خوبی قرار ندارد و همه باید دست به دست هم دهیم تا میزان واکسیناسیون در این مناطق افزایش یابد.

قاسم نژاد اظهارکرد: تزریق واکسن به معنای درمان و از بین بردن بیماری نیست و اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود، شاهد تغییر وضعیت نخواهیم بود و اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا در استان ضرورت دارد.

وی گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در صنوف، به ویژه در نانوایی ها و مجالس عروسی و ترحیم ضروری است و در مبادی مرزی نیز ورود مسافران و رانندگان باید با جدیت کنترل و پایش بهداشتی شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی گیلان هم گفت: ۹۱.۱ درصد مردم گیلان نوبت اول و ۷۷ درصد نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و به ۳۷ هزار و ۷۳۸ نفر از جمعیت بالای ۶۰ سال گیلان واکسن نوبت سوم تزریق شده است.

فردین مهرابیان افزود: ادامه مشارکت بهورزان در واکسیناسیون ضروری است و ۴۲۵ پایگاه واکسیناسیون در استان فعال است و همه دستگاه ها از جمله فرمانداری، سپاه و بسیج و دادگستری برای توسعه و تکمیل واکسیناسیون همکاری کنند.

۵۳ هزار نفر در آستارا هر دُز واکسن کرونا را دریافت کردند

سرپرست فرمانداری آستارا هم گفت: تا امروز ۱۲۳ هزار و ۹۴۸ دز واکسن کرونا در آستارا تزریق شده است و در نوبت اول ۶۹ هزار و ۹۸ نفر و در نوبت دوم ۵۳ هزار و ۹۴۷ نفر واکسن کرونا دریافت کرده اند.

سعید میرقربانی افزود: در حال حاضر ۱۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان شهید بهشتی بندر آستارا بستری هستند و ۳۵ مرکز واکسیناسیون کرونا در شهرستان فعال است و روزانه بین یک تا ۲ هزار واکسن کرونا تزریق می شود.

وی به فعالیت ۲ مرکز خودریی واکسیناسیون کرونا در این شهرستان اشاره کرد و افزود: ۹۶ درصد فرهنگیان و ۹۸ درصد دانش آموزان، دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

سرپرست فرمانداری آستارا اضافه کرد: در مدت یک ماه از آغاز فعالیت پایگاه بهداشت مرزی آستارا از حدود یک هزار و ۴۷۲ مسافر و حدود سه هزار و ۷۲۲ راننده تست گرفته شده است و در بخش مسافری، تست ۲۳ نفر و در بخش ترانزیت تست ۱۱ راننده مثبت بوده است.

استان گیلان از نخستین کانون های درگیر کرونا در کشور بود و شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان