جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت-ایرنا- با حکم استاندار گیلان عصر چهارشنبه مهدی خلیلی پس از سه ماه سرپرستی شهرداری انزلی به عنوان شهردار این شهر ساحلی معرفی شد .

به گزارش ایرنا،  نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی در جلسه معارفه شهردار انزلی در فرمانداری این شهر  گفت:  در دیدار با استاندار گیلان به نیابت از اعضای شورای شهر دو قول داده شد که اولین آن برگزیده شدن شهر انزلی به عنوان نظیف ترین شهر استان بود .
احمد دنیامالی وضعیت نظافت شهر انزلی را قابل دفاع ندانست و ابراز امیدواری کرد، در این حوزه تلاش بیشتری انجام شود.
وی دومین مقوله مهم را ساماندهی  بلوار ساحلی این شهر دانست و ادامه داد: باید از این ظرفیت بالقوه به بهترین نحو ممکن استفاده شود و یک باغ گیاه شناسی به منظور تنوع فضای طبیعی شهر در این مکان احداث شود تا  گردشگری این شهر رونق گیرد.
وی گفت: متاسفانه در بحث سرانه فضای سبز داخل بافت مسکونی نشانی از ایجاد شرایط مطلوب دیده نمی شود. اگرچه در حوزه فرهنگ، هنر و ورزش همگانی اقداماتی انجام شده اما این موارد کافی نیست و  در این زمینه خلاء های زیادی داریم که باید پر شود .
 نماینده انزلی، خلیلی را از افراد خوش نام شهرداری در حوزه های مختلف عنوان و خاطر نشان کرد: امیدواریم این سلامت به مجموعه شهرداری تسری پیدا کند و شهرداری انزلی در همه زمینه ها پیشتاز باشد تا خدمات لازم به مردم ارائه شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان نیز خدمتگزاری به مردم را فرصتی از جانب خداوند دانست و اظهار داشت: شهرداری مجری برنامه های شوراست و این تعامل بین شورا و شهرداری باید مد نظر قرار گیرد اگر مردم همراهی لازم را نداشته باشند دچار مشکل خواهید شد.
عباس صابر تاکید کرد: شهرداری ضمن پرداختن به پروژه های بزرگ نباید از خدماتی که به مردم ارائه می دهد غافل بماند . شهرداری انزلی با این همه مزایا باید برای درآمد پایدار برنامه ریزی داشته و از شفافیت و انضباط مالی برخوردار باشد .
وی اضافه کرد: شهردار باید هر سه ماه یکبار به شورا و شورا به مردم گزارش کار ارائه دهد می بایست در انجام این تکالیف قانونی خود کوشا باشید.

وی متذکر شد:شهرداری ها به دلایل متعدد انضباط مالی ندارند و این امر موجب شده توسعه متوازن و عدالت محور در حوزه های مختلف شهری نداشته باشیم که ناشی از عدم توازن در منابع و امکانات است .

ویتاکید کرد: این اعتبار باید به طور متوازن برای امور تمام سطح شهر پخش شود تا همه مردم از مزایای آن بهره مند شوند.

وی این مسئولیت را امانتی در دست شهردار دانست و گفت : می بایست توجه جدی به امانتی که به دست شما سپرده شده داشته باشید و به بهترین شکل ممکن به مردم خدمات رسانی کنید.
فرماندار انزلی نیز در این مراسم گفت : شهر انزلی برای توانمند شدن به درآمد پایدار  نیاز دارد، این در حالیست که در حال حاضر اگر کمیسیون های شهرداری نباشند شهرداری این شهر در پرداخت حقوق و مزایای پرسنل خود دچار مشکل می شود .
سید اسماعیل میرغضنفری افزود: شهرداری انزلی باید در منابع انسانی مدیریت اساسی انجام دهد و موضوعات را به گونه ای پیش برد که شفافیت بیشتری داشته باشد.
وی ادامه داد : حال که شورای شهر این اعتماد را نسبت به شهردار داشت در ادامه کار نیز باید این همراهی را داشته باشد و دست شهردار را در انجام امور باز بگذارد.
رییس شورای شهر انزلی نیز تصریح کرد: در دوره ششم با حساسیت ویژه ای در خصوص انتخاب شهردار عمل کردیم و خلیلی به اتفاق آرا به عنوان شهردار انتخاب شد.
شعبان جعفری افزود: تعامل شهرداری با مجموعه شهر از اولین و کوچکترین خواسته های به حق  مردم است تا در سایه این تعامل و همکاری با مسئولان ، شهر انزلی به جایگاه واقعی خود برسد.
شهردار انزلی نیز ضمن تقدیر از حسن اعتماد شورای شهر و مردم انزلی اظهار داشت : با همکاری بدنه پرتلاش شهرداری، انزلی و مردم این همدلی ، همزبانی و همگرایی ایجاد شده افزایش و گسترش یاید .
مهدی خلیلی اصول کار خود را اخلاقمداری توام با کار جهادی اعلام و تصریح کرد: این مجموعه بصورت زنجیروار به هم پیوسته است و می بایست از مساعدت همه مسئولان شهری برخورار شود .
مهدی خلیلی ۲۵شهریور ماه امسال با کسب هفت رای و به اتفاق آرای اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان شهردار بندرانزلی انتخاب شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان