جستجوگر خبری شهرستان شفت

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش گیلان از توافق نامه همکاری این اداره کل و اداره کل زندان های گیلان برای کاهش بی سوادی زندانیان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ سیروس محمدی گفت : بر اساس توافق نامه همکاری با اداره کل زندان‌های استان، برای کاهش بی سوادی، و توانمند سازی زندانیان زندان‌های گیلان، محتوای آموزشی ویژه سواد آموزان ندامتگاه‌ها شامل زندانیان بی سواد و کم سواد تهیه شده و در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به فعالیت مرکز یادگیری محلی شهید قلی پور در ندامتگاه لاکان رشت افزود : زندانیان بی سواد در طول دوران محکومیت می‌توانند علاوه بر باسواد شدن ، در کلاس‌های آموزش انواع مهارت‌های شغلی و زندگی شرکت کنند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش گیلان گفت : تأمین نوشت افزار ، کتاب‌های دوره‌های سواد آموزی، تشکیل حلقه‌های کتابخوانی در مرکز یادگیری محلی برای سواد آموزان در زندان و برگزاری دوره‌های آموزشی برای آموزگاران واجد شرایط معرفی شده از سوی اداره کل زندان‌های استان از مفاد این توافق نامه است.

ایرج نجفی ، معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندان‌های گیلان نیز هم گفت : سوادآموزی موجب کاهش بسیاری از رفتار‌های نابهنجار شده و زندانیان سوادآموز با کسب دانش و اطلاعات، از عمل به بسیاری از جرایم خودداری می‌کنند. 

وی افزود ارائه مشخصات فردی مددجویان بی سواد و کم سواد به اداره کل آموزش و پرورش استان برای بارگذاری در سامانه، فراهم کردن فرصت آموزشی برای مددجویان بی سواد و کم سواد، فراهم آوردن زمینه ادامه تحصیل در صورت جابجایی زندانیان سوادآموز، تأمین فضای آموزشی برای برگزاری کلاس‌های سوادآموزی در ندامتگاه، معرفی افراد واجد شرایط برای گذراندن دوره‌های آموزشی و توجیهی برای آموزش بی سوادان و کم سوادان از جمله وظایف اداره کل زندان‌های استان در این توافق نامه است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان