جستجوگر خبری شهرستان شفت

گروه استان ها ـ رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: رکورد مکانیزاسیون کشاورزی دربخش برنج شکسته شد و برای سهولت کارکشاورزی، امسال تسهیلات مکانیزاسیون را 2 برابر کردیم.

کامبیز عباسی رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در ساریدر حاشیه بهره برداری از نمایشگاه ادوات و ماشین آلات کشاورزی تاسیسات و تجهیزات گلخانه ای در مرکز تجارت بین الملل نیاوران ساری، اظهار کرد: در بخش کاشت برنج در مازندران و گیلان نزدیک به 330 هزار هکتار مکانیزه کشت شد و همچنین حدود 420 هزار هکتار نیز مکانیزه برداشت شد که برای نخستین با در کشور عملیات زراعی مکانیزه رکورد زد.

وی با بیان اینکه با افزایش زنجیره مکانیزاسیون بخش کشاورزی، شالیکاران ما از صعوبت کاری به سهولت کاری رسیدند، گفت: علاوه بر سهولت کاری و کاهش چشم گیر بکارگیری منابع انسانی در کار سخت و طاقت فرسای شالیزاری، هزینه کاشت و داشت برنج کاهش و راندمان تولید در واحد سطح نیز افزایش یافت.

 رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت بیش از 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان برای تهیه ادوات و تجهیزات مکانیزاسیون بخش کشاورزی در 8 ماهه امسال خبر داد و افزود: در پارسال تنها نصف تسهیلات امسال، برای زنجیره مکانیزاسیون پرداخت شد اما امسال با افزایش چشمگیری که داشت، به افزایش عملیات مکانیزه کشاورزی کمک زیادی کرد.

عباسی تصریح کرد: تسهیلات پرداختی به کشاورزان برای مکانیزاسیون 15 درصد است که 80 درصد کل قیمت ادوات از تسهیلات پرداخت می شود و 20 درصد از محل آورده کشاورز تامین می گردد.

وی با اشاره به اینکه در 3 ماهه گذشته 4 هزار و 700 دستگاه انواع تراکتورهای زراعی و باغی بدون تسهیلات نیز بین کشاورزان توزیع شد، یادآورشد: برخی از کشاورزان متقاضی تسهیلات نیستند و از آورده خودشان اقدام به خرید ادوات می کنند که وزارت جهاد کشاورزی نیز از آن استقبال می کند.

استاندار خراسان رضوی: بهره وری در کشاورزی و دامپروری مدنظر قرار گیردکتابچه صادرات محصولات کشاورزی به روسیه و سوریه رونمایی شد/سهم ایران از بازار کشاورزی روسیه فقط 1 درصدآسیب شناسی «مناقشات آبی»| ضرورت توجه بخش کشاورزی به "سند ملی آب"/ هرچه سریع تر باید الگوی کشت با اقلیم متناسب شود

عباسی این نمایشگاه ادوات و ماشین آلات کشاورزی تاسیسات و تجهیزات گلخانه ای را بهترین نمایشگاه در عرصه کشاورزی دانست که در سطح بین المللی با 50 غرفه و 80 شرکت داخلی و خارجی برگزار می شود و خاطرنشان کرد: این نمایشگاه که حدود 70 درصد کالای آن تولید داخلی است، تا جمعه از ساعت 16 عصر تا 21 شب برای بازدید علاقه مندان به ویژه کشاورزان باز است .

انتهای پیام/شنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان