جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - نمایندگان فوتبال گیلان که در رقابت های لیگ های مختلف کشور حضور دارند، طی سالهای اخیر به دلیل پروژه های نیمه تمام مرمت ورزشگاه های خانگی، مجبور به انجام بازی های خانگی در ورزشگاه ...

به گزارش خبرنگار ایرنا، در حال حاضر گیلان چهار نماینده در لیگ های فوتبال دسته یک و ۲ کشور دارد که تا چند سال پیش برخی از آنها حضوری پررنگ در لیگ برتر فوتبال کشور داشتند. تیم های ملوان بندر انزلی و شهرداری آستارا نمایندگان گیلان در لیگ آزادگان(دسته یک) و چوکای تالش و همچنین سفیدرود رشت نیز نمایندگان استان در لیگ دسته ۲ هستند.

طی ۲ سال اخیر بازیهای نمایندگان فوتبال گیلان در لیگ های دسته اول و دسته دوم کشور به دلیل مرمت و بازسازی ورزشگاه های شهرهای بندرانزلی، بندرآستارا، فومن و تالش، در رشت و در ورزشگاه سردارجنگل این شهر برگزار می شود. ورزشگاهی که به دلیل ترافیک بازیها با اصحلاک و فشاری مضاعف در حال همراهی فوتبالیست های گیلانی است.

مرمت و بازسازی ورزشگاه های تختی انزلی و وحدت آستارا یکی از دلایلی است که طی ۲ سال اخیر بازیکنان شهرداری آستارا و ملوان بندر انزلی را جبور به بازی در ورزشگاه سردار جنگل رشت کرده است. ورزشگاهی که از خانه ملوانان حدود ۶۰ کیلومتر و از خانه شهرداری آستارا حدود ۲۰۰ کیلومتر فاصله دارد و حداقل برای آستارایی ها به نوعی بازی خارج از خانه محسوب می شود.

گذشته از این، تراکم بازی ها به واسطه آماده نبودن ورزشگاه های تالش و فومن نیز مزیدی بر فشار به ورزشگاه تختی است که برخی هفته ها از حدود سه تا چهار بازی میزبانی می کند. عاملی که می تواند در کوتاه مدت و حتی بلند مدت امکانات ، ظرفیت و تحمل تنها ورزشگاه سالم و فعال استان را با مشکلی و چالشی جدی مواجه کند. 

البته هفته گذشته ورزشگاه پوریای ولی تالش به مرز آمادگی رسید و تیم چوکا نخستین بازی خود در رقابت های لیگ دسته دوم کشور را در این ورزشگاه برگزار کرد تا پس از مدت ها، ورزشگاه پوریای ولی تالش میزبان یک بازی از لیگ کشور باشد.

اما مسئولان ورزش گیلان در خصوص آخرین روند آماده سازی ورزشگاه های تختی بندرانزلی و وحدت بندرآستارا ادعا کردند که این ۲ ورزشگاه به زودی آماده برگزاری مسابقات خواهند شد تا تیمهای ملوان و شهرداری آستارا در بازیهایی که میزبانند، در خانه به میدان بروند.

بازسازی و مرمت همزمان پنج ورزشگاه 

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز در خصوص روند آماده سازی ورزشگاه های گیلان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از سال ۹۷ تاکنون در حال بازسازی ، مرمت ، استانداردسازی ، بهسازی و نوسازی ورزشگاه های عضدی رشت، وحدت آستارا، تختی انزلی، پوریای ولی تالش و آزادی فومن هستیم.

مریم بخشی افزود: پس از اعلام سازمان لیگ فدراسیون فوتبال مبنی بر عدم برگزاری بازی در این ورزشگاه ها و همچنین پس از بازدیدهای فنی و کارشناسی ، مبنی بر عدم استانداردهای لازم این استادیوم ها، برای پیشگیری از وقوع فاجعه اقدام به تخریب سکوهای ورزشگاه های عضدی رشت و تختی انزلی کردیم تا این ورزشگاه ها مرمت و بازسازی شوند.

وی ادامه داد: علاوه بر ساخت سکوهای جدید برای تماشاگران، سایر مشکلات همچون چمن ، اسکوبورد، فنس و دیگر مشکلات این ورزشگاه ها از سال ۹۷ با رایزنی هایی عملیات اجرایی بهسازی و بازسازی آغاز شد.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان اضافه کرد: از سوی دیگر با صعود تیمهای چوکا تالش و شهرداری آستارا و حضور سایر تیمها همچون شهرداری فومن در سطوح مختلف لیگ های سراسری کشور، طی بازدید و اعلام نظر فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ ، ورزشگاه های این سه شهر نیز به دلیل سازه غیراستاندارد، چمن و نور نامناسب و دیگر مشکلات همچون رختکن و سرویس های بهداشتی، بازی در این ورزشگاه ها نیز مورد تایید قرار نگرفت.

۵۰۰ میلیارد ریال هزینه بهسازی و مرمت ورزشگاه های فوتبال گیلان 

بخشی به هزینه های انجام شده برای بهسازی و مرمت این پنج ورزشگاه نیز اشاره کردو گفت: تاکنون برای بهسازی و بازسازی ورزشگاه های فوتبال شهرستان های رشت ، بندرانزلی ، تالش ، بندرآستارا و فومن حدود ۵۰۰ میلیارد ریال هرینه شده است.

وی افزود: از سوی دیگر با وجود حضور تیمهای گیلانی در لیگ های مختلف و عدم استفاده از ورزشگاه های فوتبال این شهرستانها، بازی تیمهای گیلانی در ورزشگاه سردارجنگل رشت انجام می شود که این مکان به عنوان تنها ورزشگاه استاندارد گیلان بار سنگین انجام مسابقات تیمهای گیلانی در لیگ های مختلف را تاکنون به دوش کشیده است.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان اظهار داشت: البته تعویض چمن ورزشگاه تختی بندرانزلی توسط باشگاه ملوان بندرانزلی انجام شد و تعویض چمن ورزشگاه شهید عضدی رشت نیز از محل اعتبارت خیرین ورزشی انجام شد.

تکمیل ورزشگاه های انزلی و بندرآستارا در ایستگاه پایانی 

رئیس هیات فوتبال استان گیلان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اینک زمین چمن ورزشگاه تختی بندرانزلی زیر کشت قرار گرفته و با اعلام پیمانکاران ، این زمین به زودی آماده برگزاری مسابقات می شود تا بازی های خانگی ملوان در ورزشگاه تختی بندرانزلی برگزار شود.

قربانعلی الماس خاله افزود: برای تکمیل نور این مجموعه نیز، دکل پروژکتور در ورزشگاه تختی بندرانزلی نصب شده اما هنوز نور این ورزشگاه راه اندازی نشده که هم اینک نیز کار نصب این دکل ها آغاز شده تا مشکل نور ورزشگاه تختی انزلی نیز، برطرف شود.

وی از مراحل پایانی روند بازسازی ورزشگاه وحدت آستارا نیز خبر داد و گفت: این ورزشگاه نیز به زودی آماده برگزاری مسابقه می شود تا تیم شهرداری بندرآستارا بازی های خانگی خود را در این ورزشگاه برگزار کند.

رئیس هیات فوتبال گیلان اعلام کرد: هم اینک ورزشگاه پوریای ولی تالش آماده برگزاری مسابقات است و سازمان لیگ نیز با انجام بازی در این ورزشگاه موافقت کرد و تیم چوکا نیز هفته گذشته نخستین بازی خود را در این ورزشگاه انجام داد.

الماس خاله افزود: به هر حال همه در تلاشند تا ورزشگاه های گیلان به مرز آمادگی کامل برسند تا بازی های خانگی نمایندگان این استان در لیگ های مختلف، در همان شهر برگزار شود که در این راستا، مرمت و بازسازی ورزشگاه های عضدی رشت، تختی بندرانزلی و وحدت بندرآستارا در اولویت قرار دارد.

از سوی دیگر با توجه به فروکش کردن کرونا، هم اینک شاهد حضور تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران هستیم و به طور حتم حضور طرفداران در سایر ورزشگاه ها نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد که در این راستا، هواداران ملوان و شهرداری آستارا مترصد انجام بازی های خانگی تیمشان در ورزشگاه های شهرشان هستند تا از نزدیک نظاره گر بازی تیمهای محبوب خود باشند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان