جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - هواشناسی گیلان پیش بینی کرد تا اواسط هفته پیش رو با آسمانی صاف تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر ، وزش باد و  برای ارتفاعات یخبندان و طی روز افزایش دما و وزش باد جنوبی به ویژه برای ارتفاعات و دامنه ...

بر اساس جدول پیش بینی هواشناسی گیلان، طی مدت یاد شده، احتمال بارش پراکنده نیز  وجود دارد اما به تدریج از دوشنبه بعد از ظهر تا اواخر هفته در بعضی نقاط بارندگی به تناوب مورد انتظار است .
 بر اساس جدول پیش بینی هواشناسی گیلان حداکثر دمای امروز جمعه در برخی شهرهای استان مانند رشت  ۱۶ درجه سانتی گراد  و حداقل دما نیز در جیرنده با یک درجه سانتیگراد اتفاق افتاده است .
با روند تدریجی دما از فردا شنبه  انتظار می رود که دمای استان تا ۲ درجه سانتیگراد تا سه شنبه افزایش یابد و  بر همین اساس بیشترین دمای استان در برخی شهرها به ۱۸ درجه سانتی گراد برسد.
روز گذشته نیز بیشترین دما در رودبار با حدود ۱۹ درجه سانتی گراد و کمترین دما در ماسوله با  ۱.۷ دهم درجه سانتی گراد ثبت شده است.

اقلیم سرزمین گیلان به آب و هوای معتدل خزری معروف است . کوهستان تالش با جهت شمالی ، جنوبی و کوهستان البرز با امتداد غربی - شرقی ، مانند سدی از عبور بخار آب دریای خزر و بادهای مرطوب شمال غربی به داخل ایران جلوگیری می کند و به علّت ارتفاع زیاد موجب بارندگی های فراوان در استان گیلان می شود.

گیلان با میانگین یکهزار و ۲۰۰ میلی متر بارندگی سالیانه، از پرباران ترین استان های کشور است. نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان