جستجوگر خبری شهرستان شفت

مسؤول بسیج دانشجویی استان گیلان با اشاره به شکل گیری هسته های مسئله محور مطالبه گری گفت: امروز با آموزش، هدایت و جهت دهی دانشجویان بسیجی آن ها را آماده می کنیم که در جهاد «تبیین» فرمایش رهبری را ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محسن نیازمند در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته رشت در مصلی این شهر با گرامیداشت هفته بسیج و با اشاره به فعالیت های بسیج دانشجویی اظهار کرد: مهارت های مطالبه گری و عدالت خواهی یکی از رسالت های مهم دانشجویی است چراکه اگر دانشجو بخواهد مطالبه گری کند باید با آشنایی به ریشه مطالبات وارد میدان شود.

وی با اشاره به شکل گیری هسته های مسئله محور مطالبه گری گفت: بسیج دانشجویی داعیه دار فعالیت جهادی است، نمونه آن حضور جهادی در روزهای شیوع ویروس کرونا بوده و همچنین حضور جهادی طلاب در تدوین و تغسیل اموات درزمانی که کسی جرئت نداشت در غسال خانه ها حاضر شود، مجاهدت های طلاب و دانشجویان عرصه بسیار زیبای جهادی را خلق کرد.

مسؤول بسیج دانشجویی استان گیلان با بیان اینکه تأسیس نهاد انقلابی بسیج دانشجویی و طلبه به دستور امام (ره) نشان از اهمیت دانشجویان و طلاب بوده خاطرنشان کرد: امام (ره) در پیام تاریخی خود به خلوص و ارادت بسیجیان به اسلام و حماسه آفرینی آنان در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرده و در بزرگی مقام و منزلت بسیجیان فرمودند «من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می خورم و افتخارم در دنیا این است که خود بسیجی ام».

نیازمند با تأکید بر سازمان دهی مجموعه بسیج دانشجویی در دانشگاه ها برای مقابله با جریان نفوذ و تفکر غرب گرایان در دانشگاه ها گفت: جمعیت بسیج دانشجویی در مقابل جریان نفوذ و غرب گرا ایستادگی کرده و با بصیرت افزایی و روشنگری به مقابله با جریان نفوذ می پردازند.

وی با بیان اینکه امروز با آموزش، هدایت و جهت دهی دانشجویان بسیجی آن ها را آماده می کنیم که در جهاد «تبیین» فرمایش رهبری را تحقق ببخشند، افزود: هسته های مقاومت نیز با مدیریت رهبری و زحمات حاج قاسم امروز در اقصی نقاط منطقه شکل گرفته است و این هسته های مقاومت سلحشوری خود را در نبرد با داعش در منطقه نشان دادند.

نیازمند با تأکید بر اینکه امام خمینی (ره) با هوشمندی و زمان شناسی به موقع به تشکیل بسیج امر کرده چراکه این نهاد تا امروز ثمرات و برکات زیادی داشته است، تصریح کرد: دغدغه مندی به مسائل اجتماعی و مطالبه گری، مسیری که امروز دانشجویان به دنبال آن هستند لذا دانشجویان بسیجی گیلانی با توجه به مشکلات گیلان در حوزه های مختلف ازجمله صنعت، با دقت و هوشیاری وارد این میدان شدند و از مسئولان مطالبه کردند.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان