جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: ۱۲۰ هزار و ۵۷۵ دز واکسن کرونا در این شهرستان تزریق شده و ۸۵ درصد جمعیت، علیه این ویروس واکسینه شده اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ دکتر فرید بصیری مقدم روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: از این تعداد واکسن تزریق شده، ۶۸ هزار واکسن مربوط به نوبت اول و بقیه نوبت دوم است و در این راستا نیروهای بسیج و هلال احمر خوب مشارکت کردند.

وی اضافه کرد: تا امروز ۷۲۸ نفر نیز نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و افراد بالای ۶۰ سال بعد از چهار ماه از تزریق دز دوم و افراد زیر ۶۰ سال دارای بیماری های زمینه ای می توانند برای دریافت دز سوم اقدام کنند.

وی با اشاره به این که در وضعیت شکننده زرد کرونا قرار داریم متذکر شد : رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ضروری است و اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود، وضعیت تغییر خواهد کرد.

بصیری مقدم ادامه داد: از ابتدای آبان سال جاری ۲۶ تبعه خارجی و داخلی در پایانه مرزی آستارا با علائم مثبت کرونا شناسایی و اتباع خارجی به کشورهای خود بازگردانده شده اند و اتباع داخلی نیز به شبکه های بهداشت شهرهای خود برای پیگیری و قرنطینه معرفی شده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا اضافه کرد: ۹۶ درصد فرهنگیان و ۹۸ درصد دانش آموزان، نوبت نخست واکسن را دریافت کرده اند و با همکاری خانواده ها و آموزش و پرورش و با رعایت پروتکل های بهداشتی مقید به حفظ سلامت دانش آموزان هستیم.

مدیر آموزش و پرورش آستارا هم در این جلسه گفت: ۱۲ میلیارد ریال از اعتبارات در اختیار نماینده مردم این شهرستان، به مدارس کم برخوردار و محروم اختصاص یافته و بین آنها تجهیزات جدید آموزشی توزیع شده است.

سجاد موسوی افزود: از ابتدای آذرماه، مدارس این شهرستان به صورت حضوری فعالیت خواهند کرد و دانش آموزان در قالب گروه های زیر ۱۵ نفر با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در کلاس ها حاضر خواهند شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل قرار دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان