جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا-  استاندار گیلان با تاکید به مدیران مبنی بر اهتمام و تلاش برای تحقق شعار نامگذاری شده امسال و داشتن کارنامه در این زمینه، خطاب به مسئولان گفت: برای تحویل پروژه ها به مردم، روزشمار مشخص کنید.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛  اسدالله عباسی عصر پنجشنبه پس از بازدید از چندین پروژه عمرانی و تولیدی در جلسه بررسی مشکلات این شهرستان؛ با یادآوری شعار نامگذاری شده امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: مدیران دستگاه های اجرایی باید در خصوص تحقق شعار سال برنامه داشته باشند و نتیجه فعالیت های خود را به مردم اعلام کنند.

 وی با تاکید بر ضرورت مدیریت امور به صورت جهادی و میدانی افزود: مسئولان باید برای رفع مشکلات راهکار داشته باشند و برنامه محور عمل کرده تا تهدیدات به فرصت تبدیل شود.

 استاندار گیلان با بیان اینکه نباید مدیران از مسئولیت ها و تعهدات شان در خدمت به مردم شانه خالی کنند، ادامه داد: از کسانی که فکر و ایده دارند ،حمایت می کنیم و بایستی بروکراسی های زائد اداری را از سر راه آنان برداریم.

 عباسی با تاکید بر ضرورت رفع تمامی موانع بر سر راه تولید با استفاده از راهکارهای قانونی اظهار داشت: نباید هیچ سرمایه گذاری، درگیر بروکراسی های دست و پاگیر اداری شده، بلکه راه های صحیح و قانونی به روی سرمایه گذار گشوده شود.

 استاندار گیلان با بیان اینکه باید به فرصت های شغلی و اشتغالزایی توجه ویژه ای صورت گیرد، گفت: در هر روستایی باید شرایطی فراهم شود تا محصولاتی که توسط روستاییان به بازارهای هفتگی می آید؛ در همان منطقه و روستای محل زندگی خودشان عرضه شود تا علاوه بر افزایش میزان اشتغال، رونق روستاها را نیز به دنبال داشته و در کنار آن صنایع تبدیلی ، راه اندازی شود.

 عباسی به مشکلات کارخانه سیمان سیاهکل نیز اشاره و خاطرنشان کرد: متأسفانه زیرساخت های لازم از جمله راه ارتباطی در مسیر این کارخانه ، فراهم نشده و مردم با مشکلاتی مواجه هستند که باید هرچه سریع تر این مشکلات  مورد ارزیابی قرار گرفته و رفع شود.

 وی تاکید کرد: علاوه بر اعزام بازرسانی به روستاهای گیلان در جهت تهیه گزارش از وضعیت روستاها، شخصاً و به صورت سرزده به این مناطق سرکشی می کنم.

 استاندار گیلان با اشاره به مزیت های گردشگری، کشاورزی، دامداری و صنایع سیاهکل گفت: باید این مزیت ها شکوفا شده و عوامل بازدارنده در مسیر رشد آنها برطرف شود.

 نماینده عالی دولت در گیلان امروز (پنجشنبه) همچنین در جریان سفر به سیاهکل، با حضور در گلزار شهدای این شهرستان، ضمن اهدای گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان آرمیده در این مزار ، ادای احترام و نیز بقعه امامزادگان سیدابراهیم و سیداسماعیل را زیارت کرد.

  استاندار گیلان در ادامه از کمربندی در حال احداث شهر و مخازن زمینی ۶۰۰ و سه هزار متر مکعبی در روستای کرف پشته سیاهکل نیز بازدید کرد.

  بازدید از 2 واحد تولیدی شامل تولید الیاف پی استر با ظرفیت اشتغال ۵۰ نفر و واحد بسته بندی محلول های تزریقی ، دارویی و ملزومات اصلی دیالیز در شهرک صنعتی سیاهکل از دیگر برنامه های استاندار بود.

  نماینده عالی دولت در گیلان همچنین از راه روستایی لیش به شبخسلات که بخشی از آن دچار رانش شده و نیز کاروانسرای تی تی بازدید کرد.

شهرستان سیاهکل با 2 بخش مرکزی و دیلمان در 55 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان