جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا-  مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی گیلان با اشاره به انتشار خبری در رسانه های استان مبنی بر فرونشست زمین تالاری در صومعه سرا و سقوط مهمانان در آن طی شب گذشته گفت:  گودال ایجاد شده حاصل فرو ...

مسلم امانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فرونشست زمین در اثر برداشت بی رویه آب زیرزمینی رخ می دهد و موجب مسائلی همچون ایجاد شکاف های عمیق در سطح زمین، کج شدن لوله های چاه و خرابی ساختمان ها  می شود.
 امانی ادامه داد:  این گودال  ممکن است بر اثر احداث این سازه در بستری نامناسب ایجاد شده و زیر آن خالی بوده است.
مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی گیلان افزود: اکثر تالارها بدون توجه به وضعیت منطقه در زمین های باتلاقی ساخته می شوند و ممکن است چنین رخدادی برای آنها به وجود آید.
وی گفت: برای روبرو نشدن با چنین مواردی توصیه می شود قبل از احداث هر گونه سازه بر روی زمین از دانش زمین شناسی و نقشه های تولید شده استفاده شود.
 مدیر کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی گیلان خاطر نشان کرد: پس از بررسیهای میدانی نتایج در اختیار مردم قرار می گیرد.
در خبری که رسانه های محلی گیلان منتشر کرده اند ، شب گذشته در مراسم عروسی در شهرستان صومعه سرا ناگهان کف تالار فرو ریخته و تعدادی از مهمانان به درون گودال سقوط کرده و آسیب جزئی دیده اند .
صومعه سرا با حدود ۱۳۰هزار نفر جمعیت سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان