جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی آستارا گفت: ۱۲ بیمار در نوبت عمل پیوند کلیه هستند و هزینه هر عمل ۸۰۰ میلیون ریال است و این بیماران به کمک های نقدی خیران و نیکوکاران نیاز دارند.

محمد نظری روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:  سال گذشته برای سه بیمار دیالیزی پیوند کلیه انجام شد و هزینه داروی هر بیمار کلیوی ماهانه، پنج میلیون ریال است و با توجه به ناکافی بودن کمک های دولتی، ۵۰ بیمار دیالیزی به حمایت مالی خیران نیاز دارند.

وی با اشاره به ای که بیشتر بیماران دیالیزی آستارا از قشر ضعیف جامعه هستند خاطرنشان کرد: کمک به این بیماران نباید محدود به یک هفته خاص باشد و خیران در طول سال می توانند کمک های نقدی خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۱۵۸۸۸۳ نزد بانک صادرات به نام انجمن بیماران کلیوی آستارا واریز کنند یا به دفتر انجمن حمایت از بیماران کلیوی واقع در محوطه اورژانس سابق، جنب پایگاه انتقال خون تحویل دهند.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی آستارا گفت: در قالب طرح مواسات و همدلی مومنانه، با مشارکت خیران بومی و استانی به ۴۰ بیمار دیالیزی سبد کالا هر یک به ارزش سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال شامل گوشت، قند، شکر، برنج، روغن و حبوبات اهدا شده است.

وی افزود: واحدهای درمانی آستارا با توجه به موقعیت مرزی این شهرستان، پذیرای گردشگران و اتباع خارجی نیز هستند و اختصاص زمین برای احداث ساختمان انجمن بیماران کلیوی ضروری است.
۲۳ تا ۳۰ آبان ماه، هفته حمایت از بیماران کلیوی است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان