جستجوگر خبری شهرستان شفت

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به انعقاد قرار داد میان سپاه رشت و بانک ها گفت: توافق نامه ای با کمیته امداد و برخی از بانک های عامل در راستای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی منعقد و بر این اساس ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، عصر امروز فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با خبرنگاران و اعضا تحریریه این خبرگزاری دیدار کرد. 

سرهنگ سید اکبر قاسمی در این دیدار با بیان اینکه بسیج در تمامی بحران ها در کنار مردم است، اظهار کرد: بسیج پاره تن مردم بوده و این نهاد در تمامی بحران و آسیب ها آماده خدمت رسانی به مردم است. 

وی با اشاره به نقش بسیج در حل بسیاری از بحران ها در کشور گفت: بسیج یک جریان زلال و ریشه دار است که در طی این مدت برکات زیادی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته و از آن به عنوان بزرگ و کم هزینه ترین ارتش جهان یاد می شود. 

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت، رسالت بسیج را دفاع از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: تفکر ایثارگری و روحیه جهادگیری بسیج در تمامی کشورهای آزادی خواه جهان گسترش پیدا کرده است که امر نشان دهنده ظرفیت بسیج در بسیاری از حوزه ها است. 

قاسمی با اشاره به ویژگی های فرو بسیجی در جامعه افزود: بصیرت، ایمان و عمل به هنگام از جمله مهم ترین ویژگی های بسیج در جمهوری اسلامی است. 

وی از اجرای بیش از ۷۰۰ برنامه در هفته بسیج در سطح شهر رشت خبر داد و گفت: سپاه رشت با همت پایگاه های مقاومت و بسیجیان ۷۶۰ برنامه در هفته بسیج در رشت برگزار می شود که افتتاح پایگاه های مقاومت، توزیع بسته معیشتی، برگزاری یادواره شهدا و برپایی میز خدمت در محله فخب رشت از جمله این برنامه های می باشد. 

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با تاکید بر لزوم توجه اقدامات جهادی بسیج در حوزه های مختلف بیان کرد: رزمایش جهادگران بسیجی و کاروان جهادی در روز ۲۹ آبان برای خدمت رسانی به مردم  در سطح شهر رشت برگزار می شود. 

قاسمی توجه به محرومیت زدایی را یکی از اهداف سپاه و بسیج دانست و تصریح کرد: کمک به مستضعفین و محرومیت زدایی در مناطق محروم همواره یکی ار اهداف سپاه و بسیج است لذا در همین راستا سه واحد مسکن محرومین برای مددجویان کمیته امداد با میزان اعتبار ۱۴۰ میلیون تومان به بهره برداری می رسد. 

وی با اشاره به انعقاد قرار داد میان سپاه رشت و بانک های عامل در راستای اجرای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی بیان کرد: توافق نامه ای با کمیته امداد و برخی از بانک های عامل در راستای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی منعقد و بر این اساس جوانان جویای کار می توانند با مراجعه به بسیج سازندگی سپاه رشت از وام های خود اشتغالی بهره مند شوند. 

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه اجرای واکسیناسیون در غالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با قدرت در گیلان در حال انجام است، تصریح کرد: اجرای طرح واکسیناسیون در ۹۹ نقطه پایگاه در حال انجام است که از این تعداد دو پایگاه به طور شبانه روزی در حال فعالیت می باشد. 

قاسمی از رتبه اولی گیلان در اجرای طرح واکسیناسیون خبر داد و افزود: بر اساس آمار در هر پایگاه واکسیناسیون ۱۵ الی ۲۰ بسیجی در حال فعالیت هستند و هر روز به این آمار افزوده می شود. 

وی، اقدامات سپاه و بسیج در ایام کرونایی را به مانند روزهای دفاع مقدس دانست و گفت: گروه های جهادی بسیج ۱۶ شبانه روز د ر ایام کرونا در کنار کادر درمان بوده و به بیماران خدمات رسانی کردند. 

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با تاکید بر لزوم توجه به تهیه کپسول اکسیژن توسط سپاه ناحیه مرکزی رشت برای بیماران کرونایی افزود: در دوران موج پنجم کرونا ۱۵۲ کپسول اکسیژن توسط سپاه مرکزی رشت تهیه و در اختیار کادر درمان قرار گرفته است. 

بنا بر اعلام قاسمی در بحران آب خوزستان، مردم رشت و بسیجیان ۲۰۴ کانتینر آب را به این استان تقدیم  و در زلزله سی سخت هم دو واحد مسکونی در این شهرستان احداث شده است. 

وی با اشاره به اقدامات سپاه ناحیه مرکزی رشت در راستای اشتغال زایی بیان کرد: در بحث اشتغال زایی اقدامات خوبی توسط سپاه ناحیه مرکزی رشت اتخاذ شده است و در این راستا صندوق های قرص الحسنه در مساجد تشکیل  و حتی در یک صندوق ۲۰۰ اشتغال ایجاد شده است. 

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت از احداث هفت بازارچه محله با توسط سپاه ناحیه مرکزی رشت با همکاری شهرداری خبر داد و گفت: همچنین در صندوق مسکن مهر کارگاهی ایجاد شده و محصولات تولید شده از قبیل این کارگاه وارد بازار می شود. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان