جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - بازی تیمهای هم استانی ملوان و شهرداری آستارا حاشیه هایی داشت که مهمترین آن، ایجاد وقفه حدود ۵۰ دقیقه ای به دلیل حضور تماشاگران در این دیدار بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، تیمهای شهرداری بندرآستارا و ملوان انزلی در هفته ششم رقابت های لیگ دسته اول کشور (جام آزادگان) عصر چهارشنبه در ورزشگاه سردارجنگل رشت به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود ملوان خاتمه یافت.

این مسابقه همانند سایر دیدارهای خانگی این ۲ تیم، در ورزشگاه سردارجنگل رشت برگزار شد که با توجه به اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا باید بدون حضور تماشاگر انجام می شد.

اما پس از گذشت حدود سه دقیقه از این دیدار، دهها تماشاگر خود را به ورزشگاه رسانده تا از نزدیک نظاره گر این بازی باشند که این امر سبب شد تا محمدرضا جابری ناظر این مسابقه، دستور به متوقف کردن بازی را بدهد تا تماشاگران از سکوها به بیرون هدایت شوند.

این مسئله باعث شد تا دربی گیلانی با وقفه حدود ۵۰ دقیقه ای روبرو شود و پس از خروج تماشاگران از سکوها، این دیدار دوباره از سرگرفته شد، در حالی که تماشاگران فقط از سکوها خارج و در همان فضای ورزشگاه و پشت فنس ها حضور داشتند.

دقایق پایانی این دیدار نیز، تعدادی از همین تماشاگران دوباره یکی از سکوهای ورزشگاه سردارجنگل رشت را اشغال کردند که این امر با اعتراض فرشاد پیوس سرمربی شهرداری آستارا همراه شد.

شهرآورد تماشاگرپسند با بازی هجومی

یکی از نکات مثبت بازی امروز که شهرآرود گیلان در دور رفت رقابتهای لیگ دسته اول کشور بود، بازی هجومی هر ۲ تیم ملوان و شهرداری آستارا بود، زیرا برنده بازی می توانست به صدر جدول صعود کند و یا یکی از صدرنشینان باشد.

با توجه به اینکه مسابقه به دلیل حضور تماشاگر با وقفه ۵۰ دقیقه ای مواجه شد، ۲ تیم از نتایج سایر مسابقات آگاه بودند و با توجه به نتایج کسب شده، برنده این دیدار می توانست صدرنشین لیگ شود که در نهایت نیز ملوان با پیروزی در شهرآرود گیلان به صدر جدول صعود کرد.

یکی دیگر از نکات مثبت این بازی، عدم عقب نشینی تیم ملوان پس از به ثمر رساندن گل برتری بود و آنان تا پایان بازی همپا با شهرداری آستارا یک بازی هجومی را در دستور کار خود قرار دادند و حتی موقعیت های این تیم نیز پس از به ثمر رسیدن گل برتری ، بیشتر و بهتر از حریفش بود.

همچنین یکی از تاکنیک های ۲ تیم استفاده از شوتهای از راه دور بود که بازیکنان ملوان و شهرداری آستارا در طول بازی، بارها اقدام به شوتزنی از پشت محوطه جریمه کردند که تعدادی از این ضربات بسیار خطرناک بود اما دروازبانان هردو تیم اجازه ندادند که دروازه آنان در مقابل شوت های از راه دور باز شود.

ضربات کرنر بلای جان شهرداری آستارا

علاوه بر استفاده از شوت های از راه دور، استفاده از ضربات ایستگاهی نیز دیگر برنامه ملوانان برای دست یافتن به گل بود که سرانجام نیز این تیم از روی یک ضربه کرنر به گل برتری خود دست یافت تا ضربات کرنر بلای جان شهرداری آستارا شود.

در دقیقه ۶۷ ملوان صاحب یک موقعیت مناسب شد که ضربه بازیکنان این تیم به کرنر رفت و پس از زدن ضربه کرنر، دوباره بازیکنان شهرداری آستارا توپ را دفع کردند تا ملوان صاحب دومین ضربه متوالی کرنر شود که اینبار هم دوباره به کرنر تبدیل شد تا ملوان صاحب سومین کرنر متوالی خود شود. اما در نهایت این کرنر تبدیل به گل شد و محمد رستمی کاپیتان ملوان با یک ضربه سر دقیق، تنها گل این دیدار را به ثمر رساند.

تساوی صدرنشینان هفته پنجم و هموار شدن راه ملوان

پس از به صدا درآمدن سوت پایان بازی، کادرفنی و بازیکنان ملوان سراز پا نمی شناختند و بابت این پیروزی بسیار خوشحال بودند چون آنان علاوه بر فتح شهرآورد گیلان، با کسب پیروزی و تصاحب سه امتیاز این دیدار، به صدر جدول صعود کردند.

با توجه به تساوی تیمهای قشقایی شیراز و شهرداری همدان که بالاتر از ملوان در جدول رده بندی قرار داشتند، ملوانان با پیروزی در شهرآورد گیلان و کسب سه امتیاز این دیدار، بالاتر از تیم های اول و دوم هفته پنجم ایستاد تا برای هفته ششم صدرنشین لیگ آزادگان باشد.

با توجه به نتایج کسب شده توسط سایر تیمها، تا پایان هفته ششم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول کشور، تیم ملوان با کسب ۱۴ امتیاز در صدر جدول قرار گرفت، شهرداری بندرآستارا نیز با ۱۰ امتیاز در رتبه هفتم جدول رده بندی قرار دارد.

در رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان ، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره ای و رفت و برگشت با هم به رقابت می پردازند که تیمهای ملوان و شهرداری بندرآستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان