جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا از آغاز برداشت راتون (برنج جوانه زده از خوشه بعد از برداشت اول) در سطح یکهزار هکتار اراضی زراعی این شهرستان خبر داد و میانگین تولید آن را ۷۵۰ کیلوگرم در هر هکتار ...

ساسان کارجویان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بعد از برداشت برنج از شالیزارها، به اراضی کود داده می شود و بار دیگر خوشه های برنج جوانه می زنند و امکان برداشت دوم برنج تحت عنوان راتون، بدون هزینه و زحمت کشت میسر می شود.

وی افزود: نخستین محصول راتون از نوع هاشمی چند روز قبل در سطح یک هکتار از شالیزارهای عدالت عینی نیا از بهره برداران فعال دهستان چلوند بخش لوندویل با عملکرد ۷۰۰ کیلوگرم محصول در هکتار برداشت شد .

وی افزود: در شهرستان آستارا یکهزار هکتار برای کشت راتون اختصاص می یابد و میانگین عملکرد یا برداشت محصول در هر هکتار ۷۵۰ کیلوگرم راتون است و از آن برنج مرغوب استحصال می شود.

کارجویان پیش بینی کرد امسال در این شهرستان ۷۵۰ تن راتون استحصال شود که ارزش ریالی برنج تولیدی از آن، ۱۶۸ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال خواهد بود.

مدیر جهاد کشاورزی آستارا تصریح کرد: کشت راتون به علت هزینه پایین تولید، کوتاهی دوره رویش و کیفیت مطلوب پخت مقرون به صرفه است و در هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی این شهرستان، ۶ هزار و ۹۰۰ بهره بردار مشغول کشت و زرع هستند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر، مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان