جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه حتی کشته شدن یک نفر بر اثر زلزله قابل قبول نیست، گفت: باید به مقاوم سازی خانه های روستایی توجه ویژه شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، اکبر نیکزاد در مراسم معارفه مدیرکل جدید بنیاد مسکن گیلان با اشاره به پرداخت وام ۲۰۰ میلیون ساخت مسکن روستایی، افزود: این وام با سود ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله خواهد بود.

وی با بیان اینکه ضمانت باز پرداخت این وام به صورت سفته زنجیره سه نفره تعیین شده است، گفت: اقساط این وام حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن مأموریت ساخت سالانه ۲۰۰ الی ۲۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی در کشور دارد، گفت: تا سال آینده باید نبود حتی یک واحد مسکونی غیرمقاوم روستایی را در کشور جشن بگیریم.

نیکزاد با تأکید بر مقاوم سازی مسکن روستایی، افزود: کشته شدن حتی یک نفر در زلزله به علت خانه هایی که مقاوم نیستند قابل قبول نیست.

وی بر توانمند سازی روستائیان نیز تأکید و اضافه کرد: اگر خدمات عمومی از جمله ساخت مسکن مناسب در روستاها به خوبی صورت بگیرد شاهد تقویت اقتصاد روستایی خواهیم بود.

نیکزاد به تغییر غیراصولی کاربری زمین ها در استان های شمالی اشاره کرد و گفت: هرچه خدمات گردشگری در این استان ها توسعه یابد کمتر شاهد تغییر کاربری زمین ها به دست غیربومی ها خواهیم بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان