جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه نسبت بیماران کلیوی به دستگاه دیالیز در این استان ۵.۲ است، گفت: با کمبود دستگاه های دیالیز مواجه هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، انوش دهنادی مقدم شامگاه سه شنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با بیان اینکه ۲۶۷ تخت دیالیز و به همین تعداد دستگاه دیالیز در گیلان وجود دارد، اظهار کرد: هزار و ۳۶۰ بیمار دیالیزی در گیلان هستند که از خدمات این دستگاه ها استفاده می کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در سال های گذشته دستگاه های دیالیزی وارداتی بودند اما در سال های اخیر شرکت های دانش بنیان کشور این دستگاه ها را می سازند، افزود: دستگاه های ساخت داخل ایراداتی داشتند که اقداماتی نیز برای رفع آن انجام شد و هم اکنون توزیع آن برعهده اداره مدیریت بیماری های خاص وزارت بهداشت است.

وی با بیان اینکه نسبت تعداد بیمار کلیوی به دستگاه دیالیز در گیلان ۵.۲ است که در این زمینه کمبود داریم، تصریح کرد: قرار است ۳۰ تخت دیالیز به ظرفیت فعلی شهرستان لاهیجان اضافه شود.

دهنادی مقدم با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان از لحاظ تکنیکی در زمینه پیوند کبد کمبود ندارد و این کار در بیمارستان رازی انجام می شود، گفت: پیوند از فرد زنده از لحاظ اخلاق پزشکی به دلیل تخلفاتی که ممکن است رخ دهد نکوهیده است لذا سامانه ای تعبیه شده و شرایط را برای داوطلبان اهدای کلیه تسهیل می کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه با راه افتادن واحد فرآوری اعضای پیوندی میزان اهدای کلیه افزایش یافته است، تصریح کرد: در سال ۹۹ میزان اهدای عضو به دلیل شیوع کرونا کاهش یافت.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان